Водневі автобуси Toyota можуть служити електрогенераторами
Автобуси Toyota на водневих паливних елементах (Toyota Fuel Cell Bus) виїдуть на вулиці Токіо до початку Олімпійських ігор в 2020 році. До цього моменту планується випустити до ста водневих автобусів, а перші два вийдуть на маршрути вже в наступному році. З часом, зрештою, всього таких автобусів буде понад 6 000. Їх особливістю є те, що в разі природних катаклізмів вони також зможуть служити допоміжним генератором електроенергії.
Компанія почне продавати водневі автобуси вже в 2017 році. Рішення, яке лежить в основі роботи їх паливної системи, продовжує і розвиває попередню розробку компанії такого роду – водневий автомобіль Toyota Mirai, що надійшов у продаж минулої осені. Седан оснащений силовим агрегатом TFCS (Toyota Fuel Cell System) з потужністю 151 к.с., що забезпечує дальність ходу на рівні 500 км.
Водневі автобуси від Toyota мають більш потужну базу, ніж автомобілі. Кожний такий автобус вміщує в себе до 10 паливних баків, в яких зберігається до 600 літрів водню під високим тиском. Крім того, водневі автобуси можуть генерувати до 235 КВт енергії, що майже в три рази перевищує потужність електромобіля Tesla Model S.
Габаритні розміри водневого електробуса складають 10,5х2,5х3,3 м. FC Bus розрахований на перевезення 77 пасажирів, в салоні обладнане 26 сидячих і 50 стоячих місць. У рух він приводиться двома установками на водневих паливних елементах, кожна потужністю 113 кВт.
Така продуктивність дозволяє водневим автобусам Toyota також виконувати роль допоміжного генератора енергії під час стихійних лих. У компанії говорять, що один такий автобус зможе забезпечити енергією цілу ділянку евакуації – наприклад, будівлю школи.
Нещодавно в Берліні також представили цілий пасажирський поїзд, який працює на водні, який без дозаправки проїжджає відстань в 600-800 км. Водневе паливо використовується і в морському транспорті: раніше в цьому місяці вчені довели, що пасажирський пором на водні може розганятися до 65 км/год.