У Toyota винайшли новий тип батарей

7231_u_toyota

Працівникам науково-дослідного інституту автомобільної корпорації Toyota вдалось спроектувати акумулятор із магнію, який в майбутньому може дозволити перейти на більш ефективні та безпечні типи елементів живлення.

Запропоновані Тойотою магнієві батареї можна буде застосовувати в будь-чому – від смартфонів до електромобілів. Магній вже давно вважається потенційною заміною літію, оскільки останній при певних умовах може легко вийти з ладу і спалахнути.

Магній є набагато стабільнішим від літію, але головне – більш енергоємним. Тобто, якщо виробництво акумуляторів на його основі не сильно перевищуватиме вартість літієвих акумуляторів – це зможе, наприклад, збільшити пробіг електромобілів на одній зарядці при тих самих затратах.

Однак існує проблема у його використанні, що полягає в отриманні електроліту, який би не розщеплював магній. Цю проблему вирішила дослідниця із Toyota, Рана Мохтади, яка спробувала використати матеріали для зберігання водню, над якими вона працювала, для створення магнієвих елементів живлення.

На даний момент вчені працюють над вдосконаленням технології, тому про заміну ними літієвих найближчим часом поки не йдеться. Процес впровадження цієї технології у виробництво може зайняти від двох до п’яти років.

Схожі записи