Електромобілі зможуть заряджатися за п’ять хвилин

Сучасний літієвий акумулятор високої потужності можна спробувати зарядити за кілька хвилин. Приміром, акумулятори електромобіля Tesla Model S при напрузі понад 600 вольт заряджаються на 80% лише за півгодини, але при більш швидкій зарядці батарея може запалати.

Справа в тому, що при заряді акумулятора іони літію поміщаються в кристалічну решітку оксиду металу, ще сильніше окислюючи його і віддаючи електрони на клеми, а при розряді процес йде у зворотному напрямку — оксид металу частково відновлюється, звільняючи іони літію. Однак, якщо при цьому швидкість руху іонів в будь-яку сторону перевищить допустимий ліміт, вони почнуть надто швидко поміщатись в оксид металу і зруйнують його кристалічну решітку, або занадто швидко покинуть її, що призведе до виходу з ладу електрода і руйнування батареї.

StoreDot не розкриває технічних подробиць своєї технології, зазначивши лише, що в батареї використаний катод, в якому поєднуються струмопровідні полімери і оксид літію. Полімер дозволяє прискорити рух іонів літію, а оксид металу виступає в ролі сповільнювача, що не дозволяє іонам надходити в катод занадто швидко.

Інші елементи батареї, такі як сепаратор і електроліт, також піддаються модифікації. Прототип акумулятора StoreDot для електромобілів компанія обіцяє показати в наступному році.

Схожі записи