Ціни на батареї для електромобілів впали на 80% за 6 років
Отримання прибутку є надзвичайно важливим аспектом і отримання його від виробництва електромобілів не є винятком. Наше капіталістичне суспільство обертається навколо прибутковості і тому, якщо людство дійсно прагне, щоб електричні транспортні засоби переважали над автомобілями з ДВЗ, то їх масове виробництво повинно бути економічно вигідним.
Нове дослідження, нещодавно опубліковане McKinsey & Company, показує, як автовиробники намагаються виробляти електромобілі і при цьому не бути в мінусі. Насправді зараз це так відбувається через високі ціни на акумуляторні батареї. Згідно з висновками американських аналітиків, автовиробники почнуть отримувати прибутки від електромобілів, коли вартість акумуляторів значно знизиться, але це станеться не раніше, ніж в проміжку між 2025 і 2030 роками.
І це не зважаючи на те, що за даними McKinsey вартість батарей для електромобілів вже впала з $ 1000 за кВт*год у 2010 році до $ 227 за кВт*год у 2016 році.
Не зважаючи на це падіння, витрати на акумуляторні батареї все ще роблять електромобілі більш дорогими у порівнянні з аналогічними варіантами з ДВЗ. Поточний прогноз – ціна на акумуляторні блоки знизиться і буде менша, ніж $ 190 за кВт*год до кінця десятиліття, і подальше її зниження до рівня менше, ніж $ 100 за кВт*год до 2030 року,-
говориться в документі McKinsey.
Тут потрібно зауважити, що йдеться про повну вартість саме акумуляторної батареї, а не про вартість окремих її елементів, що часто плутають. Звичайно ж, виробники, які здатні випередити цей ціновий тренд, зможуть зробити свою продукцію більш рентабельною ще раніше.
Серед таких компаній – Tesla. У той час як McKinsey прогнозує зниження їх вартості до $ 190/кВт*год до кінця десятиліття, Tesla стверджує, що такої ціни вони вже домоглися в 2016 році. Надалі в планах компанії знизити ціну своїх акумуляторних батарей ще на 30% з виходом електромобіля Model 3, в якому будуть використовуватися елементи живлення 2170, виробництво яких почалося ще в кінці минулого року на Гігафабриці Tesla в штаті Невада.
Нова вартість батарей дозволить виставити ціну близько $ 35 тис за електромобіль з пробігом понад 320 км, однак, як вважають експерти McKinsey, для повноцінної конкуренції з бензиновими машинами знадобиться ціна батарей не більше $ 100/кВт*год (без урахування державних субсидій).
Такий прогноз відповідає оцінкам більшості виробників літій-іонних батарей, проте Tesla і в цьому випадку визначає для себе більш стислі терміни. Так, генеральний директор компанії Ілон Маск раніше заявляв про те, що досягнути ціни в $100 за кВт*год можна буде до 2020 року за рахунок збільшення масштабів виробництва і, знову ж таки, завдяки Гігафабриці.