Створено металевий водень, який зможе збільшити продуктивність електромобілів

eksperyment

Виробництво металевого водню було складним завданням з області фізики конденсованих середовищ, над яким вчені працювали десятиліттями. Нещодавно в журналі Science опублікували результати знакового наукового експерименту вчених із Гарварду Ранга Діаса (Ranga P. Dias) та Ісаака Сілвера (Isaac F. Silvera), яким вдалося отримати водень з властивостями металу. Матеріал вдалося створити шляхом стиснення ємності з молекулярним воднем між двома штучними діамантами в умовах надвисокого тиску та низької температури. Тиск пресу сягав 495 ГПа, що рівноцінно 5 млн. атмосфер, а температура була знижена до мінус 270 градусів за Цельсієм, пише сайт vido.com.ua.

В результаті відбувся властивий для всіх металів процес – атоми водню вишикувалися в структуру, подібну кристалічній решітці і стали обмінюватися електронами. Здатність водню переходити в стан металу дослідники допускали ще понад 80 років тому. Цінність металевого водню полягає в його властивостях, якими зараз в повній мірі не володіє жоден з відомих матеріалів.

eksperyment-1

Також припускають, що металевий водень метастабільний. На практиці це означає, що навіть при поверненні його в умови навколишнього середовища, він не буде змінювати свої властивості. Також вчені говорять про те, що металевий водень може бути надпровідником навіть при кімнатній температурі, що дозволить досягти небачених раніше результатів в передачі та збереженні електроенергії, а також розвитку магнітної левітації для поїздів майбутнього та значно збільшити продуктивність електромобілів.

Повідомляється, що НАСА вже зацікавилося відкриттям вчених, оскільки застосування металевого водню в якості палива буде забезпечувати можливість створення найпотужнішої тяги і виведення в космос масивних апаратів.

Зараз ученим потрібно точно визначити, чи є металевий водень дійсно метастабільним і навчитися створювати його у великих кількостях, оскільки не вся наукова спільнота погоджується з їх інтерпретацією результатів експерименту.

Схожі записи