Електричні автобуси стали дешевшими від дизельних

proterra-catalyst-electric-bus

У той час, як електромобілі продовжують завойовувати споживчий ринок, електричні автобуси ж роблять впевнені кроки для домінування на такому сегменті ринку, як пасажирські перевезення. Електроавтобуси поки що перевозять всього лише приблизно 1% пасажирів, а решту – автобуси, що працюють на бензині, дизельному паливі або зрідженому газі. Проте генеральний директор компанії Proterra, яка виробляє автобуси на електричній тязі, Райан Поппл (Ryan Popple) стверджує, що їх електроавтобуси вже є дешевшими, ніж дизельні або газові аналоги, і робить сміливий прогноз, що протягом 10 років вони будуть переважати на цьому ринку.

Компанія Proterra впевнено нарощує випуск своєї продукції і вже на сьогодні постачає кілька сотень повністю електричних автобусів на рік, однак вже найближчим часом компанії потрібно буде реалізувати ряд великих контрактів, включаючи постачання 73 електроавтобусів для Сієтла. Після таких масштабних проектів зрушення в області пасажирських перевезень стане очевидним.

Про намір перейти на електричну тягу вже повідомило ряд великих автобусних перевізників, і компанії, подібні до Proterra і BYD, нарощують випуск автобусів для того, щоб виграти нові контракти. Раніше представники Proterra заявляли, що їм вдалося залучити інвестиції в розмірі 140 млн. доларів США. Всі ці гроші будуть спрямовані на розширення виробництва електричних автобусів.

proterra-catalyst-electric-bus_1

На думку Райана Поппла вже до 2025 року половина проданих автобусів будуть електричними, а до 2030 року всі нові пасажирські автобуси будуть пересуватися на електриці.

Впевненості додає той факт, що ціни на акумуляторні батареї мають тенденцію до зниження. Так, у нещодавній доповіді аналітичного центру Carbon Tracker передбачено, що в середньому ціни на батареї впадуть до $ 100 за кВт*год до 2020 року і це в порівнянні з $ 268 за кВт*год сьогодні.

Крім потенційної переваги в ціні, електричні автобуси менш залежні, ніж електромобілі, від питання діапазону, адже вони працюють на передбачених маршрутах, за розкладом, тому можна передбачити місця встановлення інфраструктури зарядок. Майже безшумна робота електричних автобусів і відсутність вихлопних газів також відносяться до суттєвих переваг для переходу на них, особливо, в густонаселених містах.

Схожі записи