В Ізраїлі розпочато будівництво першої в світі дороги, яка заряджатиме електромобілі на ходу
Однією з головних проблем, яка виникає на шляху масової відмови користувачів від автомобілів з ДВЗ і переходу на електромобілі, є їх занепокоєність порівняно невеликим запасом ходу останніх. Одним з рішень, крім дуже ємнісних і дешевих батарей, може стати технологія бездротової передачі енергії. Саме такий напрямок намагається розвивати ізраїльська компанія Electroad, передає DailyTechInfo.org.
Ізраїльські інженери розробляють рішення, яке дозволить заряджати електричні транспортні засоби на ходу. Забезпечувати зарядку електромобілів під час руху буде спеціальне дорожнє полотно, яке здатне передавати електроенергію бездротовим шляхом.
Розробники компанії вже провели ряд випробувань, що підтверджують життєздатність такої концепції. Наступна стадія розвитку проекту передбачає створення «електрифікованої» ділянки дороги в Тель-Авіві, по якій зможуть курсувати електроавтобуси одного з міських маршрутів. У разі успішної дослідної експлуатації інноваційного дорожнього полотна технологія бездротової зарядки електротранспорту пошириться і на інші дороги загального призначення.
Система, розроблена Electroad, отримала назву DWPT (Dynamic Wireless Power Transfer), а однією з її переваг, крім безпосередньої бездротової передачі, є можливість обмінюватися енергією між усіма транспортними засобами, які рухаються по цій дорозі. Також застосування ізраїльської бездротової технології не передбачає будь-яких серйозних змін в існуючій інфраструктурі, а оснащення необхідним обладнанням транспорту не складе труднощів.
Прокладання полотна, яким буде передаватися струм, здійснюється за допомогою спеціальної машини, яка робить траншею глибиною 8 сантиметрів в уже робочому дорожньому покритті. Потім інший механізм укладає з’єднані між собою індукційні котушки і знову заповнює траншею асфальтом. За один день роботи технологія дозволяє електрифікувати близько одного кілометра дороги.
Індукційні котушки, укладені під поверхнею дороги, забезпечують ефективну роботу системи бездротової передачі енергії на відстані до 24 см. Режим роботи цих пристроїв оптимізований таким чином, що їх магнітне поле не поширюється в кабіну транспортних засобів, що робить таке рішення абсолютно безпечним для людини. Енергія для роботи систем постачається мережею “розумних” перетворювачів-інверторів, які обмінюються інформацією один з одним в режимі реального часу.
На сьогодні технологія індуктивної зарядки електромобілів вже пройшла випробування в лабораторії Electroad на 20-метровій дослідній ділянці дороги. Це рішення може стати реальною альтернативою дорогим акумуляторним технологіям і, наприклад, зробити громадський транспорт ще більш доступним. За підрахунками інженерів компанії, електроавтобуси без масивних батарей будуть не тільки коштувати дешевше за свої традиційних аналогів, але і споживати набагато менше енергії за рахунок значного зниження ваги.