«Електросьогодні» (E2D) – національний план електромобілізації України
Міністр Інфраструктури Володимир Омелян на презентації Національної ініціативи «Електросьогодні» (Electro Today, E2D) заявив, що для України цілком реальна мета досягти 15% електромобілів в загальному обсязі автотранспорту вже до 2020 року. Він підкреслив, що в даному випадку Україна в рівних умовах з іншими європейськими країнами, адже запровадження електромобілізації тільки всюди починається, тому ми можемо іти в ногу зі всіма.
Електромобілі – це мрія, яка вже сьогодні стає реальністю. Сьогодні у нас з’являється можливість перейти від «гаражної» політики створення електромобілів – до державної. В першу чергу ми хочемо сформувати сприятливі умови для розвитку електричного автомобільного транспорту в Україні. Ми плануємо створити максимально комфортні умови не тільки для імпорту, а й для створення вітчизняних електромобілів, –говорить Володимир Омелян.
Для імпортованих в Україну електромобілів представлена ініціатива включає такі пропозиції:
- Звільнення від сплати ПДВ при ввезенні електромобіля в Україні до 2021 року (очікуваний ефект – -16,8% від вартості транспортного засобу);
- Звільнення від сплати реєстраційного збору в ПФ при першій реєстрації електромобіля до 2021 року (- 4,8%);
- Звільнення від оплати акцизного збору (- 109 євро);
- Стимулюючі заходи у вигляді податкової знижки на податок на прибуток (20-20%) і державний грант на покупку електромобіля до 2021 року.
Для електромобілів українського виробництва пропонується:
- Звільнення від сплати ПДВ при продажу виробленого в Україні електромобіля до 01.01.2028;
- Звільнення від сплати реєстраційного збору в ПФ при першій реєстрації виробленого в Україні електромобіля до 2021 року (- 4,8%);
- Стимулюючі заходи у вигляді податкової знижки на податок на прибуток (20-20%) і державний грант на покупку електромобіля до 2021 року;
- Встановлення нульового мита на імпорт комплектуючих до електромобілів до 01.01.2028;
- Встановлення 180 днів відстрочки сплати ПДВ на імпорт комплектуючих до електромобілів до 01.01.2028;
- Запровадження пільгової ставки податку на землю для виробників електромобілів до 01.01.2028.
Крім цього, ініціатива передбачає створення програми по обладнанню паркувальних місць зарядними станціями, преференції для електромобілів при пересуванні по місту і повторне використання автомобільних батарей для створення пристроїв зберігання енергії.
Також додатковою метою плану електромобілізації України є прихід, як мінімум, трьох стратегічних інвесторів з 10 найбільших світових автовиробників.
У заході взяли участь: Олег Назаренко – генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів, Яна Міненко – генеральний директор Renault Україна, Олександр Вовк – генеральний директор Oxygen Group, Олег Папашев – віце-президент АК “УкрАвто”, Рудольф Арзуманян – перший віце-президент АК “Богдан”, Олександр Туз – співзасновник “Електромобілі”, Тарас Шеренговський – “Електромобілі”, Олександр Озеран – радник міністра інфраструктури України, представники громадських організацій, науково-дослідних інститутів та ін.