Рейтинг найбільш екологічних автомобілів

bmw-i3

Популярний німецький автоклуб ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) уже в тринадцятий раз склав рейтинг екологічних автомобілів, перші позиції в якому, цілком прогнозовано, зайняли транспортні засоби з повністю електричними і гібридними силовими установками. Метою тестування було з’ясувати, які автовиробники реально займаються зниженням вихлопів шкідливих речовин, а які просто прагнуть виконати передбачені норми.

Цього разу фахівці автоклубу докорінно змінили тестову процедуру. Нова серія тестів – це явно реакція ADAC на дизельгейт. Нагадаємо, що концерн Volkswagen вбудовував в програму управління своїх двигунів софт, що дозволяв занижувати викиди під час випробувань на бігових барабанах. Тому нова методика тестів ADAC включала як перевірку на барабанах, так і випробування на реальних дорогах з використанням мобільних газоаналізаторів.

В тесті взяло участь всього 45 автомобілів різних класів як з традиційними ДВЗ, так і з приводами на альтернативних джерелах живлення. Найбільш «зеленим» серед усіх авто виявився оновлений міський хетчбек BMW i3 (94 А*год), який надійшов у продаж в цьому році. Друге місце в списку зайняла гібридна Toyota Prius. Також до рейтингу потрапили ще два електромобіля – Nissan Leaf (30 кВт*год) і Tesla Model S P90D – вони розмістилися на третій і шостій позиціях відповідно.

najbilsh-ekologichni-avtomobili

Автомобілі з 200-кілограмовим вантажем тестували за новим гармонізованим циклом WLTC і власним «Автобан»-циклом, розробленим в ADAC. Проводилась оцінка токсичності вихлопу: скільки чадного газу (CO), вуглеводнів (HC), оксидів азоту (NOx) і часток сажі виділяє кожна машина. Окремо вимірювалися викиди вуглекислого газу CO2 – одного з головних парникових газів. В обох номінаціях виставлялася оцінка від 0 до 50 балів. Оцінка токсичності для електромобілів також становила максимальні 50 балів, а викиди CO2 вираховувалися на основі витрат електроенергії і даних про питомі викиди вуглекислого газу на електростанціях.

Машини на бензині та з дизельними двигунами потрапили переважно в нижню половину списку. Причому з 26 автомобілів з дизельним мотором, що побували на тесті, половина не отримала жодного екобалу через підвищені викиди окислів азоту. З іншого боку, цей тест показав, що ставити хрест на дизелях поки рано: в топ-10 потрапили Mercedes-Benz E 220 d і BMW 118d.

Найбільшим відкриттям стало те, що гібридний силовий агрегат не гарантує чистого вихлопу. Так, гібриди Hyundai Ioniq і Kia Niro отримали всього три зірки, зайнявши 13 і 14 місця позаду цілого ряду моделей з бензиновими і навіть дизельними двигунами. Головна причина відставання – порівняно висока концентрація в вихлопах чадного газу і шкідливих часток.

Схожі записи