В Україні кількість електромобілів за 2016 рік збільшилася в 4 рази

electromobili

В Україні зростання ринку електромобілів у рік становить 300-400%, у світі цей показник в річному вимірі тримається на рівні 100%. Ці дані наводить прес-служба PR-агентства Newsfront з посиланням на дослідження групи компаній Oxygen Group, що спеціалізується на продажі та обслуговуванні електромобілів, передає gazeta.ua.

Свіжі статистичні дані, які наводить ElectroCars, щодо кількості електромобілів на дорогах України за даними Єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ свідчать про те, що за останній рік кількість автомобілів на електротязі зросла в чотири рази. Станом на 31 грудня за 2016 рік українці зареєстрували 2593 «зелених» машини: 1709 автомобілів на повністю електричній тязі і 884 – з гібридною силовою установкою. Таким чином, загальна кількість екологічних авто в нашій країні досягла позначки в 3161 одиницю.

grafik1-1

Цілком ймовірно, що, якби не проблеми з сертифікацією наприкінці літа, річні показники були б вищими. Однак навіть без додаткових пільг, крім скасованого імпортного мита, 2016 рік став рекордним електромобільним роком і за кількістю зареєстрованих авто, і за ростом інфраструктури.

За 2016 рік кількість зарядних станцій для електромобілів в Києві зросла з 38 до 136 штук, на другому місці по інтенсивності розвитку інфраструктури став Харків – 92 електрозаправки. Загалом по Україні кількість громадських зарядок зросла з 153 до 577 штук, а кількість станцій швидкої зарядки за рік з 0 підскочила до 44. Таким чином, сьогодні на станцію припадає близько 4-х електромобілів.

electromobili-v-ukraini-2016

Як змінилася за рік кількість зарядних станцій: громадських (позначено зеленим на малюнку), швидкісних (оранжевим), домашніх (синім).

Фахівці вважають, що розповсюдження електромобілів напряму залежить від інфраструктури. В кожному українському місті має бути мінімум 10 зарядок. Якщо ж їх близько сотні, як у Києві чи Харкові, «електромобілям у місті, як рибам у воді».

Тим часом, згідно з попередніми підрахунками видання InsideEVs, світові продажі авто на електротязі збільшилися в 2016 році на 37% і склали 159 139 одиниць. Для порівняння: в 2015 році по всьому світу було продано 116 099 електричних і гібридних автомобілів.

Схожі записи