П’ять автовиробників разом з нафтовиками об’єднаються заради розвитку водневих технологій

wasserstoff

Автовиробники Toyota, BMW, Daimler, Honda і Hyundai нещодавно вирішили створити альянс з нафтовими та газовими гігантами, щоб протягом найближчих 5 років спільно інвестувати 10 млрд євро в інфраструктуру, технології і продукти, в основі яких лежить використання енергії водню. До цієї категорії відносяться електромобілі на водневих паливних елементах, заправні станції, домашні та промислові накопичувачі енергії.

Про створення такого індустріального союзу, який отримав назву «Ради по водневим технологіям» (Hydrogen Council), було оголошено на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Його метою є прискорений перехід пов’язаних з транспортною промисловістю компаній на водневу енергетику. Серед членів альянсу – газові компанії Air Liquide SA і Linde AG, шахтарська компанія Anglo American Plc, електроенергетична Engie SA, залізнична Alstom SA і виробник мотоциклів і важкого устаткування Kawasaki Heavy Industries Ltd.

Очолювати Hydrogen Council буде Toyota. Раніше компанія вже заявляла про те, що споживачів простіше переконати використовувати бензин-електричні гібриди і автомобілі на паливних елементах, ніж електромобілі. Саме завдяки водневим автівкам Toyota має намір на 90% зменшити викиди вуглецю від своїх автомобілів до 2050 року.

Цікаво, що в Японії Toyota, Nissan, і Honda уклали договір про фінансування будівництва національної мережі водневих заправних станцій. Автогіганти планують виділити на це 50 млн. доларів.

Щоб відійти від брудних джерел енергії у Швейцарії 13 енергетичних, транспортних і промислових компаній вирішили сформувати раду, яка проводитиме консультації з політиками і доводитиме переваги використання водню до громадськості.

Схожі записи