Tesla – вже майже робот
Чип
Tesla нині – виробник мікрочипів, точніше – розробник, виробляють ж ці чипи по технології інженерів Tesla в Техасі на заводі Samsung. Мова йде про деякий суперпроцесор для автопілота, який, власне і обробляє інформацію з датчиків, камер та радарів.
Піт Бенон, який відповідав за розробку чипа, раніше працював у Apple та був завербований Ілоном Маском, коли той зрозумів, що у світі просто не існує мікросхем, які з самого початку розроблялися б під нейронні мережі штучного інтелекту. Продукція Nvidia, яку використовували на Tesla перед тим розроблялася з іншою метою та була адаптована для автопілотів.
Бенон розробив новий чип, який в стані обробляти у 21 раз більше кадрів за секунду, ніж процесор Nvidia! Такого раніше не було, Бенону ніколи в житті не вдавалося перевищити у новому «залізі» попередню версію більше ніж у три рази.
Нові чипи вже встановлюють на автомобілі Teslа – на Model S, Model X та Model 3.
Для Model 3 на цю тему навіть випущений відеоролик:
Обіцянки
Зараз розробляють програмне забезпечення для чипа. Перший етап закінчиться до кінця цього року – це четвертий рівень автономності, коли авто в стані рухатись самостійно, але на всякий випадок потрібен контроль водія. Але у другому кварталі 2020 року обіцяють апгрейд, після якого автомобілі Teslа будуть обходитися без водія. Правда така практика досі не легалізована.
Тобто, в проекті Маска – таксі-роботи, які будуть належати смій компанії Teslа та возити пасажирів самостійно. За викликом вони будуть прибувати самі, без жодної людини всередині, що дасть фірмі на базі авто Model 3 до 30000 доларів чистого прибутку на рік.
В перспективі буде створена мережа каршерінгу Tesla Network, в яку зможе вступити будь який власник Tesla з автопілотом. Коли машина йому не потрібна, він зможе відпустити у вільні поїздки «на заробітки», щоб та повернулася у призначений термін.
Критика
Викликає сумніви сам метод машинного навчання автопілотів. Наприклад, вчені досить слабо уявляють, як працює людський мозок, оцінюючи ситуацію на дорозі. Тобто, в Tesla намагаються навчити машину тому, що робить людина, не маючи щонайменшого поняття, як це людина робить.
Справжній автопілот має розгледіти знаки за гілками дерев, у дощ та вночі, у снігопад має передбачити розташування розмітки на полотні дороги. Має також прорахувати поведінку неадекватних водіїв, ситуацію при світлофорі, який щойно вийшов з ладу. І лише тоді машини-роботи можна випускати на вулиці без водіїв.
Програма FineReader, наприклад, для розпізнавання текстів не зможе прочитати записи лікарів у історії хвороби, а людина – може.