Друге покоління автопілоту Tesla зменшить кількість аварій на 90%
Використання безпілотного функціоналу Tesla з функціями автоматичного аварійного гальмування та попередження зіткнення, встановленого з 2015 року, дає можливість скоротити на 40% кількість аварій на дорогах в розрахунку на 1 млн миль (1,6 млн км) пробігу. Цей висновок було викладено у підсумковому звіті експертів NHTSA, проаналізувавши статистику ДТП з електромобілями Tesla. Метою компанії Тесла є з приходом автопілота другого покоління зменшити кількість аварій на 90%. Якщо цього досягнути, то це буде означати, що всі електромобілі Тесла, побудовані з жовтня 2016 року, будуть попадати в аварії в середньому тільки один раз на кожні десять аварійних ситуацій. Оголошені цифри говорять на користь безпеки системи автономного управління, хоча замінити водія вони поки не можуть.
Tesla планує впродовж 2017 року поетапно оновлювати програмне забезпечення та обладнання своїх автомобілів, так що кожна нова модель буде володіти більшим функціоналом, ніж попередня. Минулого тижня компанія випустила оновлену систему Enhanced Autopilot («Покращений автопілот»). Вона буде регулярно оновлюватися, а вже через 3-6 місяців американський виробник електромобілів Tesla Motors має намір випустити автомобіль з повноцінним автопілотом. Таку заяву зробив генеральний директор компанії Ілон Маск на своїй сторінці у Twitter.
Всі автомобілі Tesla, що виходять з кінця минулого року, оснащені «залізом», необхідним для автономного водіння. Однак перший час частина обладнання буде перебувати в сплячому режимі. У режимі Enhanced Autopilot автомобіль використовує лише 4 камери з 8. При активації Full Self-Driving Capability електромобіль почне використовувати всі камери, а також радар і ультразвуковий датчик з оглядом 360 градусів.
Автомобіль зможе самостійно рухатися, практично, в будь-яких умовах, а безпека збільшиться вдвічі у порівнянні з середнім водієм. Досягнуто буде цього завдяки новій системі, а це, зокрема, вісім камер, які забезпечують 360-градусний кут огляду навколо автомобіля на відстані до 250 метрів, і 12 вдосконалених ультразвукових датчиків, які дозволяють помітити тверді і м’які об’єкти на дистанції майже вдвічі більшій, ніж раніше. Крім того, електромобілі Tesla будуть оснащені радаром з удосконаленою функцією обробки даних.
На даний момент технологія не передбачена для роботи без участі людини. Вона може коригувати курс транспортного засобу або використовувати гальма, але водієві все одно слід тримати руки на кермі і бути готовим взяти керування на себе. На даному етапі регулюючі органи США не дозволяють експлуатацію автомобілів в режимі повністю автоматичного пілотування без участі водія. Чи буде коли-небудь це дозволено, поки не відомо.