Нова електросилова установка «e-POWER» від Nissan

nissan-e-power-0

Компанія «Ніссан» представила нову електросилову установку, яка отримала назву «e-POWER». Вперше подібна технологія стала доступна для клієнтів компанії, яка зробила черговий крок на шляху до своєї мети по електрифікації авто в рамках стратегії Nissan Intelligent Mobility. Розробники впевнені, що найбільш вигідна ця установка буде в міських умовах, з частими розгонами і гальмуванням.

Привід е-POWER частину електромобільних технологій запозичив у Nissan LEAF – найбільш популярної по продажах «зеленої» машини. Однак на відміну від неї, нова силова установка має невеликий бензиновий двигун, який при необхідності заряджає тягову батарею, що виключає необхідність зовнішнього зарядного пристрою і пропонує ту ж високу продуктивність.

В системі е-POWER колеса автомобіля приводяться в рух виключно електродвигуном. Крім акумулятора, в її склад входить компактна трансмісія, бензиновий ДВС, силовий генератор, інвертор і електромотор. На відміну від звичайних гібридних систем, де основну роботу по обертанню коліс виконує бензиновий двигун, а електричний мотор виконує лише допоміжну роль, в новому приводі від Nissan ДВС не підключений до коліс, а безпосередньо заряджає батарею. А відмінність від повністю електричних машин полягає в тому, що джерелом енергії служить також і двигун, а не тільки батареї.

nissan-e-power

Такий пристрій силової установки, як правило, вимагає більшого розміру двигуна і акумулятора, оскільки двигун є єдиним прямим джерелом для приводу коліс. Як наслідок – в компактних автомобілях дуже важко застосувати таку технологію. Nissan вдалося мінімізувати і знизити вагу компонентів, розробити більш досконалі методи управління двигуном і оптимізувати управління енергоспоживанням. В результаті автомобілі з новою гібридною силовою установкою не поступаються за відчуттями водінню повністю електричних моделей.

До переваг е-POWER виробник відносить майже миттєве досягнення потужного крутного моменту, що робить привід більш чуйним і дозволяє плавно прискорюватися. Також відзначається тиха робота установки, що гучністю не відрізняється від повністю електричних авто. Крім того, система спирається на ДВС набагато рідше, так що її паливну ефективність можна прирівняти з провідними гібридами. Як заявляє Nissan, e-POWER дозволяє користуватися всіма перевагами електромобіля без необхідності турбуватися про зарядку батареї.

Схожі записи