“Сонячні електромобілі” – перспектива 2-3 років

8323_hanergy

Виробник сонячних панелей, китайська компанія Hanergy обіцяє через два-три роки приступити до виробництва електромобілів, які будуть заряджатися від сонячного світла.

В даний час Hanergy є одним з найбільших в світі виробників сонячних панелей. У 2014 році китайська компанія придбала американську фірму Alta Devices і отримала доступ до новітніх технологій з виробництва тонкоплівкових панелей. Що дозволило китайцям розробити спеціальні сонячні панелі для електромобілів, прототипи яких вони нещодавно продемонстрували в Пекіні.

За словами китайців, в даний час існуючі технології, що дозволяють заряджати електромобілі від сонячних панелей тільки на 31,6%. Так що в найближчому майбутньому власникам електромобілів все одно доведеться користуватися послугами зарядних терміналів. Але до 2020 року цей показник зросте до 38%, а до 2025 року до 42%, і тільки тоді можна буде створити електромобіль, який зможе, при певних умовах, повністю заряджатися виключно від сонячного світла.

Представлені китайцями три прототипу, незважаючи на різні кузова, об’єднує загальна концепція: сонячні панелі розташовані на капоті і даху, а бортова електроніка працює від сонячних панелей, розташованих під вітровим склом. Площа панелей у різних прототипів варіюється від 3,5 до 6 кв. м, час повної зарядки становить від п’яти до семи годин, дальність пробігу від 50 до 70 км. Якщо використовувати сонячні панелі як допоміжну зарядку, то на повністю заряджених акумуляторах електромобілі зможуть проїхати більше 300 кілометрів.

Крім того, Hanergy розробила спеціальний додаток для смартфонів, яке дозволить визначити найбільш сонячне місце в районі експлуатації електромобіля. Самі китайці впевнені в перспективності і затребуваності своїх розробок. Сонячні панелі з кожним роком стають все більш досконалими, при цьому ціни на них знижуються. Так що в недалекому майбутньому, на думку інженерів Hanergy, електромобілі можна буде заряджати безкоштовною енергією, що значно знизить вартість експлуатації електромобілів і позитивно позначиться на екології. Інтерес до розробок Hanergy вже проявила компанія Foton, яка розглядає можливість оснащувати свої міські автобуси сонячними панелями Hanergy.

Схожі записи