В Європі будуть інноваційні зарядні станції для електромобілів
В містах Європи Трансєвропейська транспортна мережа (TEN-T) запускає проект Ultra E, в рамках якого будуть створюватися та встановлюватися надшвидкі станції зарядки для електромобілів. У той же час, в Голландії розробили систему «розумних» станцій, яку планується розповсюдити по всьому світу.
Проект Ultra E – результат співпраці Трансєвропейської транспортної мережі і найбільших компаній у сфері сервісу електромобілів, таких як Allego, а також провідних автомобільних виробників, включаючи Audi, BMW і Renault. Всього в містах Німеччини, Нідерландів, Бельгії та Австрії буде встановлено 25 нових зарядних станцій, які будуть мати потужність в 350 КВт – цього достатньо, щоб зарядити електромобіль на 300 км шляху всього за 20 хвилин.
Станції будуть використовувати змішану систему підзарядки (CCS-стандарт), яка в два рази перевищує потужність застосовуваного до цього односпрямованого струму (DC-стандарт). Правда, на даний момент не існує жодного пасажирського електромобіля, який міг би заряджатися від потужності струму, що перевищує 120 КВт. Проте, творці Ultra E стверджують, що до моменту запуску нових станцій в 2018 році, цей показник якраз наблизиться до заявлених 350 КВт.
Одночасно з цим, в Нідерландах за підтримки уряду запустився проект відкритої платформи Living Lab Smart Charging, яка зробить всі станції для підзарядки електромобілів «розумними». Ідея проекту проста: платформа, до якої підключаються станції, відстежує піки споживання електрики, яка використовується для підзарядки електромобілів, а потім зіставляє їх з піками виробництва сонячної і вітрової енергії.
За допомогою такої системи користувачі можуть істотно економити, заряджаючи свій електромобіль не в пік споживання електрики, а, наприклад, вночі, коли вітроелектростанції продовжують виробляти енергію у великих обсягах, але вона вже не так затребувана. Living Lab Smart Charging включає в себе як підключення до платформи вже існуючих станцій, так і створення нових. Згідно з даними проекту, всього планується охопити близько 3000 станцій для підзарядки.
Згідно з доповіддю компанії “Транспорт і Довкілля”, до кінця 2016 року на дорогах Європи буде більш, ніж 500 000 електромобілів. Нещодавно Європейський союз навіть прийняв закон, згідно з яким в кожному новому будинку Європи, побудованому після 2019 року, обов’язково повинна бути зарядка для електромобілів. Все це доводить, що на цей момент електромобілі вже остаточно перестали бути просто цікавим і футуристичним концептом і тепер поступово стають частиною нашої повсякденної реальності.