Домашній акумулятор Tesla

tesla_powerwall

Елон Маск — голова компанії Tesla, що спеціалізується на випуску електромобілів — провів презентацію, на якій представив нову розробку — акумулятор, який може постачати енергією приватні будинки і комерційні підприємства.

Акумулятор Powerwall, який 1 травня анонсував виробник, — батарея, яка зберігає сонячну енергію і може стати резервним джерелом електроенергії під час перебоїв в електричній мережі. Поставки акумуляторів в Сполучених Штатах планується розпочати найближчим часом.

Сам Маск на виступі зазначив, що виробництво нових акумуляторних батарей подібного типу «змінить всю структуру світової енергетики». Пристрій дозволить споживачам тимчасово або постійно відключатися від електромережі, а також електрифікувати віддалені райони.

Powerwall живиться від сонячних батарей або будь-яких інших джерел електроенергії. Пристрій представлений у двох варіантах — ємністю 10 кВт⋅год (за ціною $3,5 тисячі, підходить для створення запасів енергії) і 7 кВт⋅год (за $3 тисячі, для щоденного використання). За словами видання BBC, середня американська родина, яка мешкає в окремому будинку з трьома спальнями, в рік споживає 3200 кВт⋅год.

За розрахунками Wired, повністю заряджена батарея зможе забезпечити будинок електрикою в середньому на 3-5 годин.

При установці акумуляторів Tesla буде співпрацювати з компанією SolarCity, яка займається виробництвом і установкою сонячних батарей, головою ради директорів і найбільшим акціонером якої також є Елон Маск. Пізніше список партнерів буде розширено.

Як вважають експерти Deutsche Bank, продажі нових стаціонарних акумуляторних систем можуть принести Tesla в цілому до $4,5 млрд.

Керівник спільноти Geekettes Ана Софія Пинхо вважає, що головна перевага пристрою в тому, що тепер американці зможуть скоротити вирубку лісів під будівництво електростанцій — так як фактично електростанція буде розташовуватися у них на даху. «Маск показав людям, що вони можуть жити своїм життям, завдаючи при цьому менший шкоди природі».

При цьому великі компанії також зможуть використовувати нові батареї від Tesla — спеціально для таких підприємств розроблено версія Powerpack, яка являє собою набір акумуляторних блоків на 100 кВт⋅год, які можна об’єднати в систему на 10 МВт⋅год і вище. Tesla стверджує, що система вже тестується в американських компаніях Walmart і Cargill.

Як зазначає видання Vox, цю ідею не можна назвати інноваційною — у світі існує величезна кількість різних домашніх батарей. Їх проблема, на думку Маска, полягає в тому, що вони дорогі, ненадійні і погані у всіх відношеннях». Мета підприємця полягає скоріше в тому, щоб популяризувати подібні акумулятори, зробивши їх дешевшими.

На думку редакції Vox, найбільш ймовірно, що новими батареями зацікавляться насамперед ті сім’ї та компанії, на дахах будинків яких вже встановлені сонячні батареї. За словами самого Елона Маска, тільки в Каліфорнії як мінімум 300 приватних будинків оснащені системами SolarCity (це не рахуючи комерційні підприємства і будинки, які оснащені системами сонячних батарей від інших компаній).

Крім того, батареї будуть особливо корисні на підприємствах, уразливих до перебоїв в електроживленні — лікарні, військові установи і так далі.

Ще один варіант використання акумулятора — включати його в той час доби, коли електроенергія найбільш дорога (в деяких регіонах в різний час доби ціна на електрику відрізняється).

Накопичення сонячної енергії також може підвищити попит на сонячні батареї — раніше багато воліли не встановлювати їх тому, що подібні батареї корисні лише тоді, коли на вулиці сонце — і високий ризик, що господарів не буде вдома, і в цілому потреба в електриці днем менше, ніж увечері. Новий пристрій дозволяє накопичувати енергію вдень, а використовувати її ввечері.

Основний недолік представленого акумулятора, на думку Vox, полягає в його вартості. Установка і підключення батареї обійдеться покупцеві в додаткові $2-$3 тисячі — таке може собі дозволити не кожна сім’я. Щоб успішно вивести пристрій на ринок, вважає редакція Vox, Елону Маску доведеться показати, що його придбання дійсно дозволить заощадити велику кількість коштів.

Підприємець пояснив, що сподівається істотно знизити ціну пристрою (приблизно на 30%), коли буде завершено будівництво нового заводу Tesla в Неваді. Протягом останніх 20 років вартість електроенергії тільки падає і немає підстав припускати, що це падіння зупиниться.

Схожі записи