Світ на порозі буму електромобілів

bum-electromobiliv-1

У Китаї, Америці і Європі вже наближається бум на електромобілі. Інфраструктура для їх зарядки швидко розвивається, а автовиробники розробляють все нові моделі на будь-який смак. Нижче наведено лише декілька ознак неминучої «електромобілізації».

Найбільший попит електромобілів – у Китаї

Китай мав найбільший ринок електромобілів ще в 2015 році, обігнавши за цим показником, навіть, США. У 2016 році продажі знову виросли більше, ніж в два рази. Причому лідирують не іноземні, а численні місцеві виробники, що пропонують зростаючий вибір бюджетних моделей. Китайські автолюбителі дуже захоплені новою технологією, а держава їх підтримує: вона хоче знизити загазованість в мегаполісах.

Google теж хоче стати автовиробником

І світова автомобільна промисловість, і IT-компанії серйозно зайнялися темою автономного водіння. Один з першопрохідників у цій галузі – Google. Спочатку американський інтернет-гігант експериментував з японською моделлю Toyota Prius – першим у світі серійним автомобілем з гібридним двигуном. А до кінця 2014 року представив власний електромобіль без керма і педалей. І продовжує експериментувати.

bum-electromobiliv-2

Ілон Маск і його Tesla

Поки що в преміум-класі найпопулярніший у світі електромобіль, який продається ще з 2012 року, – Model S американської компанії Tesla Motors. Її очолює харизматичний мільярдер Ілон Маск, одержимий ідеєю електромобільності. У 2017 році каліфорнійський завод Tesla повинен почати серійний випуск електромобіля середнього класу. Model 3 буде коштувати 35 тисяч доларів США. На неї вже надійшло 400 тисяч замовлень.

BMW розраховує на багатих китайців

У преміум-сегменті в боротьбу за багатих китайських автомобілістів включився німецький концерн BMW. Навесні 2016 року він представив на автосалоні в Пекіні – крім оновленої компактної моделі BMW i3 з електричним мотором – спортивний гібрид BMW i8, що коштує в Німеччині 130-145 тисяч євро. На початку року баварський автовиробник проголосив стратегічний поворот в сторону електромобільності.

Volkswagen обіцяє 30 нових моделей з електродвигунами

Радикальний стратегічний розворот зробив в 2016 році найбільший автовиробник Європи Volkswagen. До 2025 року Volkswagen розробить 30 моделей електромобілів і гібридів. Принципово нова платформа для автомобілів з електродвигуном I.D. вже готова. Виробництво на її основі розпочнеться до 2020 року. Аналог VW Golf зможе проїхати без підзарядки до 600 кілометрів і буде коштувати як бензинова модель.

Автопілот від Nissan

Цілком можливо, що Google і Apple все ж таки зосередяться на розробці програмного забезпечення для автономного водіння, а саме виробництво автомобілів залишать тим, хто займається цим уже більше ста років. Наприклад, французько-японському концерну Renault-Nissan. Його глава Карлос Гон на початку 2016 року демонстрував розробки своєї фірми саме в каліфорнійській Кремнієвій долині.

bum-electromobiliv-3

Магазин заманює безкоштовною зарядкою

“Зарядитися сонцем” пропонують безкоштовні електрозаправки, які встановлює тепер на парковках своїх супермаркетів провідний німецький дискаунтер Aldi. Маркетинговий розрахунок очевидний: поки електромобіль заряджається, його власник закуповується. А електрика надходить прямо з даху магазину, де ритейлер встановив сонячні батареї.

Частка ринку електромобілів у Норвегії – майже третина

Світовий лідер в області електромобільності – Норвегія. Завдяки масштабній програмі державної підтримки тут вже 28 відсотків реєстрованих нових легкових машин мають чисто електричний або гібридний двигун. До цієї станції швидкої зарядки в місті Мосс підключена японська модель Nissan Leaf – електромобіль, який з 2010 року найбільше продавався в світі.

bum-electromobiliv-4

Листоноша під’їде безшумно

На електричну тягу переходять в Німеччині не тільки легкові, але і комерційні автомобілі. Компанія StreetScooter, яка належить німецькому поштовому концерну Deutsche Post DHL, спеціально розробила для нього мініфургон для розвезення посилок і навесні 2016 року почала його серійне виробництво. З 2017 року листоноші будуть щорічно отримувати по 10 тисяч таких службових машин.

Схожі записи