На ринок електрокарів чекає дефіцит матеріалів для акумуляторів

schchschschs

Через те, що автоконцерни збільшують виробництво електрокарів, в наступні пару років є ймовірність виникнення дефіциту металів, які використовуються у виготовленні акумуляторів.

За відомостями консалтингової та дослідницької фірми Wood Mackenzie, найбільший ризик існує для поставок літію, кобальту і нікелю. За прогнозами аналітиків, бум використання електрокарів буде зафіксований протягом майбутніх 30 років, при цьому буде обмежена виробництво металів.

В даний час поставок літію, кобальту і нікелю вистачає, щоб задовольнити запит, повідомив глава з досліджень Wood Mackenzie Гевін Монтгомері. Але короткострокова вартість цих металів знизилася, і це буде стримуючим фактором для компаній в збільшенні пропозицій, щоб задовольнити майбутній попит, підкреслив він.

. . .

За його словами, в найближчому майбутньому через підвищення випуску електромобілів, попит на метали, за припущеннями, буде підвищуватися настільки швидко, що постачальникам не вдасться встигати за ним. Оскільки на планеті запаси літію, кобальту і нікелю вичерпуються, їх може просто не вистачити, щоб задовольнити майбутній попит автоконцернів.

У минулому році світові продажі електрокарів підвищилися на 64% в порівнянні з 2017 роком, підтвердженням цьому є відомості EV-volumes.com. За припущеннями Wood Mackenzie, продажі електромобілів продовжать рости.

. . . .

Як зазначив Монтгомері, до 2025 року на частку електрокарів доводитиметься 7% всіх продажів легкових машин. До 2040 року цей показник досягне позначки в 40%, прогнозує він.

Варто зазначити, що дефіцит кобальту може зірвати плани більшості держав Європи, які мають намір до 2030-2040 років повністю відмовитися від авто, які мають бензинові і дизельні мотори, на користь електрокарів. Тому зараз автоконцерни займаються пошуками можливостей для розробки літій-іонних батарей без використання кобальту. Однак в даний момент усі такі проекти знаходяться на етапі розробки.

Схожі записи