США значно розширить мережу зарядних станцій для електромобілів

elektromobil-zariadzhennia_0

Однією з перешкод для масового впровадження електромобілів є труднощі в пошуку місць для підзарядки автомобілів. Днями уряд США оголосив план по створенню мережі заправок для електромобілів протяжністю 40 тисяч кілометрів, яка повинна заохотити громадян активніше купувати електричні транспортні засоби.

Для електромобілів Департамент Транспорту США визначить 48 офіційних маршрутів автомобільними дорогами, які охоплюють 35 з 50 штатів, а згодом, у відповідності з попитом, маршрути будуть поширені на інші території. Нова мережа буде включати в себе зарядні станції, розташовані на відстані 80 км одна від одної і обладнані спеціальними покажчиками.

Для реалізації проекту уряд залучить місцеву владу, бізнес і громадські організації. Ініціативу вже підтримали такі автовиробники, як Nissan, BMW і General Motors, а також ряд великих енергетичних корпорацій.

Проект підштовхне штати, міста і компанії розширювати свої транспортні парки електромобілями, що включають автомобілі, вантажівки і автобуси. А це, в свою чергу, підтримає прагнення влади США вживати дієвих заходів по боротьбі зі зміною клімату, розширювати доступ громадян до екологічно чистих енергетичних технологій, а також зменшити залежність від нафти.

На сьогодні в США діє більше 16 000 зарядних станцій, і це, здавалося б не мало, порівняно з 500, які налічувалися у 2008 році по всій країні. Але як і раніше, їх кількість значно поступається бензиновим заправкам, яких зараз є 150 000.

Хоча в США передбачені значні податкові пільги, американці не поспішають купувати електромобілі. Головні причини цього – дешевий бензин, відносно висока вартість електромобілів і малий запас ходу більшості моделей, що ускладнює поїздки на великі відстані.

Схожі записи