Електромобілі виявилися найкращими для навколишнього середовища
Багато суперечок точиться між прихильниками електромобілів та прихильниками автомобілів на водневих паливних елементах стосовно того, яка ж технологія краща для навколишнього середовища. Тоді як жоден з цих транспортних засобів не викидає в повітря вуглекислого газу, та все ж певні викиди утворюються і відрізняються в залежності від палива і процесів, які використовуються в процесі вироблення електроенергії або виробництва водню. Нове дослідження показує, що електромобілі мають в цьому перевагу.
За даними дослідників зі Стенфордського університету і Технічного університету Мюнхена (ТУМ) електромобілі є кращим способом боротьби зі скороченням викидів в повітря вуглекислого газу, а також вони є більш рентабельні, ніж автомобілі на водневих паливних елементах.
Дослідження проводилося з застосуванням методу моделювання. Вибір припав на місто Лос Альтос Хілс, штат Каліфорнія, з чисельністю населення ~ 8000 осіб, тому що це місто має великий потенціал для виробництва сонячної енергії, а також в ньому вже є велика кількість електромобілів та автомобілі на водневих паливних елементах.
Для цього міста створили гіпотетичний сценарій розвитку транспортних засобів на чистій енергії в 2035 році. Передбачається, що на той час електромобілі складатимуть 38% від загальної кількості автомобілів в місті, а також, що автомобілі на водневих паливних елементах будуть використовувати водень місцевого виробництва, виробленого з використанням дешевої електроенергії, отриманої з поновлюваних джерел або взятої з мережі. Також розглядалася можливість використання надлишку сонячної енергії для одержання водню і, навпаки, використовувати надлишок водню для вироблення електроенергії або в якості альтернативи природного газу для опалення будинку.
Дослідники зібрали дані про кількість електроенергії, яку щодня потребують жителі міста, а також фінансові дані про вартість будівництва нової енергетичної інфраструктури, необхідної для водневих автомобілів і електромобілів. Потім задали комп’ютерній моделі дати їм найбільш економічно вигідний спосіб задоволення потреб населення в електроенергії стосовно їх сценарію для 2035 року.
Результати показали, що розвиток інфраструктури для розвитку електромобілів і їх використання – це найбільш вигідний спосіб впоратися з високим рівнем викидів вуглекислого газу. Хоча водневі автомобілі можуть бути конкурентоспроможними, але лише в тому випадку, якщо вони будуть продаватися за нижчими цінами, ніж електромобілі. Але цього не слід очікувати в найближчій і середньостроковій перспективі.
Що стосується використання надлишку водню для вироблення електроенергії і домашнього тепла, то виявилося, що лише невелика його кількість буде використовуватися для обігріву будівель в 2035 році. На сьогодні прийняття водневих паливних елементів також обмежується відсутністю інфраструктури. Будівництво станцій для заправки воднем значно дорожче коштує, ніж установка зарядних станцій для електромобілів, що може уповільнити зростання мережі на довгий час.