Субсидії на покупку нового електромобіля в Словаччині складуть 5000 євро

renault-zoe

В Словаччині нова програма субсидій електромобілів отримає фінансування в розмірі 5 млн. євро і торкнеться практично всіх повністю електричних і гібридних автомобілів, які будуть куплені і зареєстровані в Словаччині. Ініціатива була оголошена словацьким Міністерством економіки спільно з Асоціацією автомобільної промисловості Словацької Республіки (ZAP).

Згідно з нововведеннями в законодавстві, бажаючі придбати електромобіль отримуватимуть субсидію в розмірі 5000 євро, а покупці гібридних машин3000 євро.

Важливо відзначити, що програма державних субсидій стосується лише тих електромобілів, які будуть купуватися безпосередньо на території Словаччини. Таким чином, автомобілі Tesla не підпадають під цю категорію, тому що в республіці немає офіційних магазинів цієї компанії.

Щодо інших подробиць програми, то повідомляється, що під її дію потрапляють також і легкі вантажівки (фургони) вантажопідйомністю до 3,5 тонн. Для того, щоб гарантувати перебування і постійну реєстрацію нових електромобілів в Словаччині, субсидія розділена на три частини, які будуть видаватися поступово. Першу частину можна буде отримати в момент реєстрації транспортного засобу, а другу і третю – згідно з поданою заявою власника електромобіля протягом двох наступних років. Обмеження в ціні на електромобілі не передбачені.

Зараз по дорогах Словаччини їздить близько 350 автомобілів з електросиловими установками. З введенням нової ініціативи уряд сподівається дати поштовх розвитку електромобільного ринку і необхідної для нього інфраструктури.

Схожі записи