Електромобілі у США змусять їздити шумно з 2019 року

horns

Однією з переваг електромобільної революції повинно було бути зменшення навколишнього шуму, який переважає в усіх містах, адже робота електричного транспорту дуже тиха в порівнянні з традиційними машинами. Однак, здавалося б, перевага перетворилася на суттєвий «недолік». Багато людей звикло, що більшість автомобілів з ДВС при русі видають певний шум, якщо ж транспортний засіб не видає гучного звуку, пішоходи часто втрачають пильність. Безшумний рух електромобіля став нести потенційну небезпеку для учасників дорожнього руху.

Влада Сполучених Штатів, водночас підтримуючи електромобілі, вирішила потурбувалася і про пішоходів. Отже, згідно з новим федеральним законом, починаючи з 1 вересня 2019 року всі гібриди і легкові електромобілі з чотирма колесами і вантажівки масою 10 000 фунтів або менше, повинні видавати відчутний для людського вуха шум при русі вперед або назад, якщо вони рухаються зі швидкістю менше, ніж 30 км/год (приблизно 19 миль в годину). При більш високих швидкостях, звуковий сигнал не потрібно, тому що інші фактори, такі як взаємодія шин з покриттям і всього кузова з вітром, забезпечать адекватне звукове попередження пішоходів.

Таке правило «тихого автомобіля» розробила Національна Адміністрація Безпеки Дорожнього Транспорту (NHTSA, США) після своїх підрахунків, згідно з якими, ймовірність створення аварійної ситуації з пішоходом в гібридів та електромобілів на 19% вища, ніж в автомобіля з ДВС. А це правило дозволить пішоходам і велосипедистам запобігти до 2400 травм щорічно.

Тепер автовиробники мають в своєму розпорядженні близько трьох років на те, щоб оснастити свої електромобілі та гібриди спеціальними звуковими системами для генерації шуму. Разом з тим, багато фірм рухаються в цьому напрямку швидше, ніж того вимагає закон. Так, на моделях Nissan Leaf і Kia Soul вже кілька років встановлюються спеціальні «шумогенератори».

nissan-systema-poperedzhennia-pishohodiv

Для покращення безпеки своїх електромобілів багато компаній шукають своє вирішення цієї проблеми. Наприклад, компанія Tesla веде розробку спеціальних датчиків близькості, які зможуть визначати місце розташування пішохода, реагуючи на його рух, і направляти приємний звук на нього, а в решту часу електромобіль використовується в звичному режимі. З появою систем автопілотування і камер кругового огляду функція спрямованого шуму може з’явитися на електромобілях компанії Ілона Маска найближчим часом.

Схожі записи