Автономні електроавтобуси вперше вийшли на маршрут в Парижі

easymile-avtobus-avtopilot-paris

В столиці Франції громадський транспорт поповнився двома інноваційними моделями – влада міста в якості експерименту запустила два компактних безпілотних електроавтобуси з автономною системою управління. Якщо проект виявиться успішним, вже через три місяці паризька влада обіцяє розвивати такий транспорт, пише ВВС.

Обидві самокеровані маршрутки курсують коротким маршрутом між Ліонським вокзалом і вокзалом Аустерліц в 13-му окрузі Парижа. Переміщаються вони зі швидкістю 20-40 км/год по спеціально виділеній для них дорожній лінії довжиною 250 метрів.

Виробником автономних електричних мікроавтобусів EZ10 є французька компанія EasyMile. Електроавтобуси будуть виконувати функції міських шатлів і, крім пасажирів, зможуть перевозити вантажі, які необхідно буде доставити до місця призначення без участі людини. Вартість перевезення поклажі, як зазначають розробники, аналогічна двохвилинному проїзду на традиційному автобусі або таксі.

Кожен такий електроавтобус вміщує до 12 пасажирів, а їх вартість становить 215 тисяч доларів США. Безпілотні функції працюють на основі лідарних датчиків і безлічі зовнішніх камер. EZ10 будуть тестуватися в Парижі аж до 7 квітня. За цей час планується провести опитування пасажирів і визначити, наскільки надійним і ефективним є таке рішення.

Перехід на такого виду пасажирський транспорт дозволить скоротити інфраструктурні витрати, убезпечить рух на дорогах, скоротивши при цьому кількість аварій, і розвантажить перенасичений трафік мегаполісу. Заступник мера Парижа Жан-Луї Міссік вважає, що безпілотні транспортні засоби скоро спричинять революцію в світі міського транспорту і повністю змінять життя людей у великих містах. В майбутньому в столиці Франції планують замінити електроавтобусами приміські потяги.

Останнім часом подібні проекти впроваджуються в країнах по всьому світу, зокрема, в Австралії, США, Нідерландах, ОАЕ і багато інших. Крім того, створенням безпілотних автомобілів займаються, практично, всі найбільші автовиробники: Volkswagen, BMW, Nissan, Toyota, КІА, General Motors, і Tesla, яка, до речі, планує випустити електромобіль з повноцінним автопілотом вже протягом найближчих 6 місяців. Розробляють безпілотні машини й такі великі компанії, як Apple і Waymo (Google), а також багато сервісів таксі і повітряні перевізники, в тому числі Otto, Uber і Airbus.

Схожі записи