Уряд планує знизити ціни на електромобілі ще на 23%

Міністерство інфраструктури узгодило стратегію розвитку ринку електромобілів, якою передбачено введення механізму податкової знижки та скасування виплати в пенсійний фонд при реєстрації електромобілів.

renob5d70f722154989d722bb2411f9ea2ae

Про це заявив начальник департаменту цифрової інфраструктури МІУ Олександр Озеран.

“Коли ми говоримо про стимулювання попиту на електрокари, ми бачимо, що після скасування акцизу і ПДВ на імпорт електрокарів у січні 2018 року було зареєстровано 793 електрокари. Тоді як за весь минулий рік – близько 2500 електромобілів. За один місяць в Україні продали третину обсягу минулого року. Це дуже швидко”, – зазначив він.

. .

yaguarzmagavsya_z_tesla

Озеран вважає, що стимулювати ринок електромобілів можна за допомогою механізму податкової знижки.

“Це покриває 18% вартості електромобіля. Ви платите повну вартість, а податкова компенсує 18% вартості. Плюс при реєстрації передбачений збір 5%. Ми також хочемо його скасувати”, – заявив чиновник.

“Сумарно отримаємо здешевлення на 22–23%. А якщо ми відстоїмо продовження рішення про скасування плати ПДВ (зараз закон діє до кінця 2018 року) для електрокарів, по суті, це мінус 40% від початкової вартості авто”, – сказав він.

За словами Озерана, Мінінфраструктури узгодило 15-річну стратегію розвитку ринку електромобілів України і готове подавати її на затвердження Верховної Ради.

“Законопроект уже готовий і погоджений з депутатами. Протягом 2–3 тижнів ми його зареєструємо в парламенті. Близько місяця знадобиться на узгодження в комітетах. Потім голосування”, – зазначив він.

Хочемо нагадати, що Верховна Рада України ухвалила зміни до Податкового кодексу України, якими на 1 рік (із поправкою депутата Артура Герасимова) скасовані ПДВ та акциз на операції з ввезення електромобілів в Україну.

За прийняття законопроекту №6776-д проголосували 252 народні депутати.

Схожі записи