Renault і Nissan розроблять спільну платформу для своїх майбутніх електромобілів

leaf-zoe

Після 18 років співпраці в різних програмах з розвитку галузі, схоже, що франко-японський альянс Renault-Nissan готовий вже до найважливішої співпраці: створенню спільної платформи для наступного покоління електричних транспортних засобів Renault ZOE і Nissan LEAF.

Є ряд цікавих наслідків масового випуску платформи, зокрема, можливо, це вплине на зниження ціни на ці електромобілі. Проте, Арно Дебюф (Arnaud Deboeuf), старший віце-президент Renault-Nissan BV, який відповідає за стратегічне планування, попереджає про довгий цикл виробництва і, як припускають ЗМІ, наступне покоління – не плутати з дизайн-оновленням – не варто очікувати на ринку раніше 2020 року.

Арно Дебюф коротко розповів про нову платформу журналістам в Парижі (через Auto News):

Автомобілі матимуть різний зовнішній дизайн, але будуть виготовлені на єдиній платформі і матимуть однакові електромотори.

З його слів, майбутні Leaf і Zoe отримають не тільки спільне шасі, але також одні і ті ж силові установки. Більше того, вони стануть конкурентами в одному і тому ж сегменті. Це означає, що або компактне Renault Zoe збільшиться в розмірах і перейде в сегмент компактних хетчбеків, або Nissan Leaf стане значно меншим, хоча друге – малоймовірно.

Ще не вирішено, чи будуть у нових машин уніфіковані батареї: зараз Leaf оснащується акумуляторними батареями власного виробництва, а для Zoe їх закуповують у корейського концерну LG Chem (він же виробляє «начинку» для електромобілів Chevrolet Bolt / Opel Ampera-e).

Експерти світового авторинку впевнені, що нове покоління Nissan Leaf і Renault Zoe буде представлене не пізніше 2019 року в рамках чергового автосалону. Зараз Renault веде активні роботи зі створення нового електромобіля, кінцева вартість якого не повинна перевищувати 8 тисяч доларів. Автомобіль проектується на платформі моделі Renault Kwid і повинен спочатку надійти в продаж в Китаї.

Що цікаво, передбачається, що глава корпорації Карлос Гон виступить з промовою на початку січня наступного року на виставці CES 2017. Ходять чутки, що він представить електромобіль з акумуляторною батареєю ємністю 60 кВт*год і запасом ходу більше, ніж 200 миль (322 км). Проте, залишається загадкою, чи це буде оновлена версія LEAF, яка, як очікувалося, мала з’явитися 2018 року, чи це буде зовсім нова електрична модель від японського автовиробника.

Нагадаємо, електрохетчбек Renault Zoe 2017 був удосконалений цієї осені: у нього з’явилася нова батарея ємністю 41 кВт*год замість 22 кВт*год. Це дозволило збільшити запас ходу з 240 до 400 км згідно з європейським циклом NEDC (в реальних умовах він складе 300 км). Nissan Leaf з батареєю на 30 кВт*год (по цьому ж циклу) може проїхати 250 км.

Раніше компанія Рено оголосила про вихід нового електрофургона Kangoo ZE 2017. Модернізована модель отримає більшої ємності тяговий акумулятор, який дозволить збільшити її запас ходу до 270 км, тоді як попередня версія мала показник 170 км.

Схожі записи