Компанія Tesla визначилася з вартістю зарядки на Tesla Supercharger

tesla-supercharger

Восени минулого року Tesla Motors оголосила, що безкоштовна зарядка електромобілів компанії на «суперчарджерах» закінчується і всі нові власники авто з 1 січня 2017 року будуть оплачувати поповнення енергії, яке перевищить ліміт «бонусних» 400 кВт*год.

А днями Тесла озвучила конкретні цифри, які, однак, будуть відрізнятися в залежності від того, в якій країні (або штаті) буде знаходиться станція швидкої зарядки Supercharger. Там, де це буде можливо, користувачі електромобілів будуть платити за кожну кВт*год, яка «перетекла» у їхнє авто, що є найкоректнішим варіантом. Де такий сценарій буде з якихось причин не можливий, потрібно буде оплачувати час, витрачений на зарядку.

Проте у разі оплати за часом буде ще поділ на два типи. Перший має на увазі зарядку машин до рівня не більше 60%. Другий, відповідно, включає машини, які потрібно зарядити понад цього рівня. Перший тип заряду вдвічі дешевший, ніж другий. Це обумовлено особливістю технології швидкої зарядки.

Що ж стосується безпосередньо цін, то, наприклад, в Нью-Йорку – це 19 центів за кВт*год, а в Луїзіані – 7 центів за хвилину на зарядку по першому типу і 14 центів за хвилину по другому. Найменша вартість в США становить 11 центів на кВт*год.

Нагадаємо, що електрозаправки автомобілів «Тесла» найближчим часом отримають нові «суперчарджери» потужністю понад 350 кВт, тоді як сьогодні вони здатні видавати максимум 145 кВт. Нові надпотужні зарядні пристрої Supercharger дозволять повністю заряджати батареї електромобілів всього за 10-15 хвилин. Цього часу буде достатньо, щоб відновити енергію авто для пробігу на одному заряді до 600 км. Роботи зі створення зарядки третього покоління вже йдуть повним ходом, причому багато з них будуть оснащуватися масивами сонячних батарей. Таким чином, електромобілі будуть заряджатися виключно чистою енергією, що вироблятиметься самими станціями.

Точні терміни запуску нових зарядних поки не повідомляються, проте Ілон Маск зазначив, що після злиття з енергетичною компанією SolarCity процес значно прискорився.

Схожі записи