Батареї електромобілів Tesla втрачають 10% ємності після 320 000 км пробігу

batareya-tesla_1

На нідерландсько-бельгійському форумі “Tesla Motors Club” 286 власників електромобілів Tesla проводять дослідження: як швидко літій-іонні батареї втрачають свою ємність і, реально, як довго вони служать в електромобілях.

Ця група однодумців регулярно розміщує на форумі звіти про втрату потужності акумуляторів їх електромобілів і зводить дані в таблиці у відкритому доступі. Вже зібралося чимало відомостей, за якими можна зробити певні висновки.

Не дивлячись на розкиданість значень, загальні тенденції легко простежуються. За даними учасників експерименту за перші 100 000 кілометрів батареї Tesla втрачають в середньому близько 5% ємності, а після цього батареї починають деградувати значно повільніше. Судячи з лінії тренда, ємність акумуляторів стане на 10% менше початкового значення лише при пробігу в 320 000 кілометрів.

grafik_1
grafik_2

Паралельно дослідники з’ясовують, який спосіб зарядки дозволить продовжити життя батареям. Статистичних даних не багато, але загальні тенденції визначити можна. Часті зарядки, а саме один раз в день, позитивно впливають на їх ємність. Чим рідше заряджається батарея – тим швидше падає її ємність.

tab_1

Учасники дослідження також перевірили, як впливає на ємність батареї кількість циклів зарядки і тривалість використання батареї. Результати також демонструють відносно швидку втрату 5% ємності з наступним уповільненням деградації.

Відео на тему: Перше відео офіційного електромобіля Tesla Model 3 (Тесла Модель 3).

Раніше Ілон Маск заявляв, що лабораторні тести показали, як навіть після 800 000 км пробігу ємність батареї залишилася на рівні не менше 80% від оригінальної ємності. Також варто врахувати, що Тесла дає гарантію на вісім років на батареї в автомобілях своєї марки і, при необхідності, змінює блок в зборі. Виходить, що у власників електромобілів немає причин для занепокоєння з приводу ємності акумуляторів.

Схожі записи