Україна в топ-10 лідерів Європи за рівнем продажів електромобілів

elektromobil-zariadzhennia_3

Згідно з даними асоціації «Укравтопром» в Україні в першому півріччі 2016 року рівень продажів електромобілів виріс в 2,5 рази. Якщо в минулому році за перші шість місяців українці купили всього 72 електричних машини, то в цьому за той же період – вже 192 машини. Ці цифри, ніби, не великі, але вони є більші, ніж, наприклад, в Польщі або РФ, де за ті ж півроку продали всього 33 електромобіля.

Зниження податків, подорожчання пального та розвиток інфраструктури, – це основні причини зростання продажів електромобілів в Україні.

Податки на електромобілі знизили з початку 2016- го: з 1 січня імпортери електромобілів не платять ввізне мито – 8% від вартості авто, а також з цього року з машин на електротязі не збирають акцизний збір. А це мінус ще 110 євро.

За часткою електромобілів в продажах нових авто Україна поступається тільки Норвегії, Швейцарії, Австрії, Франції, Нідерландам і Швеції.

У 2016 році сегмент електричних машин відвоював 0,7% українського ринку нових автомобілів. Якщо порівнювати з Євросоюзом, досягнення України в електрифікації автомобільного ринку виглядають цілком гідно.

Виходячи з даних Європейської асоціації виробників автомобілів (ACEA), за перше півріччя 2016 року частка електромобілів в структурі продажів нових авто в ЄС становила 0,4%. Тобто менше, ніж в Україні.

Відсоток людей, які при купівлі автомобіля роблять вибір на користь електромобіля, вищий, ніж в Україні, тільки в чотирьох країнах Європи. Світовим лідером за цим показником є Норвегія, де 15% ринку нових авто мають електричний двигун. У Швейцарії, Австрії, Франції та Нідерландах на кожну сотню проданих машин припадає приблизно один електромобіль. А в Швеції показник вищий за наш всього на 0,02 відсотка.

За півроку Українці купили майже у шість разів більше електромобілів, ніж, наприклад, поляки чи росіяни (для порівняння: автомобільний ринок РФ більший від українського майже в 25 разів).

Обійшла Україна і країни Балтії: за півроку українцям продали в 2,2 рази більше електромобілів, ніж в Литві, Латвії та Естонії разом узятих. Позаду залишилася також багата Фінляндія, в якій продається приблизно вдвічі більше звичайних автомобілів, ніж у нас.

Найчастіше українці купують Nissan Leaf (142 проданих автомобіля) і Tesla Model S (20 автомобілів).

Схожі записи