У США хочуть доплачувати власникам електромобілів

elektromobil_smart_for_two_foto

Якщо закон буде прийнятий, то роботодавці будуть виплачувати власникам електромобілів 250 доларів США в місяць для покриття витрат на зарядку машини. Бонуси не оподатковуються, але при цьому вони не будуть вважатися обов’язковими – роботодавці зможуть вводити їх на свій розсуд.

Сенатор від штату Огайо Шеррод Браун запропонував новий законопроект, який заохочує тих громадян, які добираються на роботу і назад на власному електротранспорті. Багато американських компаній надають своїм співробітникам транспортні бонуси для оплати послуг громадського транспорту, проїзних або паркування. Якщо пропозиція Брауна буде ухвалена, то роботодавці зможуть виплачувати фіксовану суму власникам електромобілів, причому ці виплати не будуть обкладатися податками.

Закон стосуватиметься всіх електромобілів з акумулятором 4 кВт*год і більше, а також мотоциклів і триколісних транспортних засобів на електротязі з батареєю не менше 2,5 кВт * год.

Стимулювання власників електромобілів необхідне, оскільки все більше жителів пересідає на новий вид транспорту, тому потрібно заохочувати їх обирати електричні транспортні засоби, і таким чином впливати на зменшення забрудненості повітря.

Асоціація електричного транспорту (EDTA) схвалила ініціативу законодавця. Найближчим часом законопроект Брауна розгляне фінансовий комітет сенату США.

Хоча виплати не можна назвати великими, та все ж за рік співробітник в цілому зможе отримати $ 3000. Прихильники ідеї вважають, що це вплине на вибір людей при купівлі нового автомобіля на користь електромобілів.

Преференції для власників електромобілів вводяться і в інших країнах. Нещодавно британська влада виступила з ініціативою ввести додаткові преференції для електромобілів на дорогах кількох міст. Пропонується дозволити їм пересуватися по автобусних смугах, надати їм пріоритет на регульованих перехрестях і ряд інших пільг.

Нагадаємо, з липня жителі Німеччини при покупці електромобіля отримують знижку € 4000 і звільнення від податків на 10 років. На ці заходи уряд виділив з бюджету € 600 млн. Після введення пільгової програми продажі BMW i3 на електротязі різко підскочили.

Схожі записи