У Німеччині виділять 300 млн євро на будівництво національної мережі електрозаправок

charging

В Німеччині стартує широкомасштабна державна програма розвитку зарядної інфраструктури для електромобілів. Програма буде відкрита для бізнесу, приватних осіб і органів місцевого самоврядування, а фінансування буде виділятися після проведення відкритих тендерів. Мінтранс Німеччини оголосив, що вже з 1 березня поточного року претенденти можуть подавати заявки на отримання урядових субсидій, передає ЦТС.

На програму виділяється 300 млн євро, які підуть на встановлення 15 тисяч зарядних терміналів по всій країні. Пріоритет буде надаватися дорогим станціям швидкої зарядки, на закупівлю 5 тис. таких терміналів буде направлено 200 млн євро. Ще 100 млн призначені для допомоги при обладнанні 10 тис. пунктів для звичайної зарядки.

Міністерство ставить до потенційних отримувачів субсидій дві основних вимоги: термінали повинні бути цілодобово загальнодоступними і використовувати електроенергію тільки з відновлюваних джерел. Субсидування 13 лютого підтримав Євросоюз, після чого Берлін того ж дня оголосив про початок програми.

Ця програма розрахована на період до 2020 року і є частиною цілого пакету заходів з розвитку електромобільного ринку в Німеччині, затвердженого владою країни ще в кінці квітня 2016 року. Незабаром після цього, влітку минулого року, почалася виплата грантів в 4 і 3 тис. євро німецьким покупцям електричних і гібридних автомобілів відповідно. Однак, на жаль, ми вже повідомляли, що урядові субсидії на покупку особистого електротранспорту не справили очікуваного ефекту по приросту електромобільного парку країни.

За даними німецьких ЗМІ, на початок 2017 року в Німеччині діяло приблизно 6300 повністю або частково доступних широкому загалу точок або станцій зарядки електромобілів, а загальна кількість терміналів досягла 18 тисяч. Нинішня ж програма має збільшити їхню кількість на 80%.

Схожі записи