У Німеччині доплати при купівлі електромобілів не справили очікуваного ефекту

e-mobility-berlin

Німецький уряд ще минулого року запровадив доплату при купівлі електромобілів та гібридних авто, щоб стимулювати попит на екологічні транспортні засоби. Подавати заявки на отримання субсидій можна було ще з початку липня 2016 року. При цьому доплата надається для відповідних автомобілів, які були придбані після 18 травня. Нагадаємо, при купівлі електромобілів вона становить 4 тисячі євро, гібридних авто – 3 тисячі. Федеральний уряд та автовиробники порівну ділять загальну суму премій в 1,2 мільярда євро. Очікувалося, що коштів вистачить на преміювання купівлі щонайменше 300 тисяч авто.

Зараз, через півроку з моменту запровадження цього стимулу можна зробити висновок, що інтерес споживачів до ініціативи уряду залишається досить стриманим. До 1 січня 2017 року було подано лише 9023 заявки на отримання доплат. Про це повідомило Федеральне відомство з економіки та контролю за експортом, у компетенції якого перебуває дане питання. При цьому близько 5100 заявок було подано на отримання бонусу при купівлі електромобілів та до 3900 – при купівлі авто з гібридним двигуном.

Найбільше заявок було подано при придбанні автомобілів виробника BMW (переважно модель i3) – 2592, далі йдуть Renault (переважно модель Zoe Intens) – 1658, Audi (лише модель A3) – 1188, Volkswagen – 887 та Mitsubishi – 804. Для порівняння – на виплату бонуса при купівлі автомобілів виробника Tesla (модель S Base) було подано лише 82 заявки. Це пояснюється тим, що доплата здійснюється при придбанні автомобілів вартістю до 60 тисяч євро.

Майже порівну заявок на отримання доплат подали фірми (4461) та приватні особи (4403). Серед федеральних земель лідери за кількістю поданих заявок – Баварія (2232) та Баден-Вюртемберг (1743).

Проте, Міністр транспорту Німеччини Олександр Добріндт висловлював переконання, що нові автомобілі ще проторують собі шлях до споживача. Мовляв, це лише питання часу, поступово попит на електромобілі лише зростатиме, навіть якщо споживачам доведеться трохи “пожертвувати динамікою”. За його словами, потрібно розбудити інтерес споживачів, також необхідно, щоб трохи “постаріли” наявні автомобілі. До того ж модельний ряд електромобілів на сьогодні не такий вже й широкий.

Взагалі перехід на електромобілі відбудеться швидше, ніж прогнозувалося ще кілька років тому. Раніше очікувалося, що перехідний період, під час якого на ринку з’явиться велика кількість гібридних автомобілів з електродвигунами та двигунами внутрішнього згорання, триватиме довше. Однак бачення автовиробників змінилося. Якщо слова автовиробників справдяться, то значно пришвидшиться процес переходу до повністю електричних автомобілів, а гібридні відіграватимуть певну роль лише у моделях преміум-класу.

Схожі записи