Завантаження. Будь ласка, зачекайте...
 

Ідея тунелів під містами для руху безпілотних електромобілів і не тільки

tuneli-1.jpg (67.73 Kb)

Ідея створення тунелів під міськими шосе, які будуть знижувати інтенсивність трафіку на поверхні, приходить після багатогодинного стояння в міських корках. Так, зокрема, глава Tesla і SpaceX Ілон Маск раніше вже озвучував намір серйозно взятися за цю справу, а зараз вже придумав навіть слоган для свого нового підприємства: «The Boring Company - Boring, it's what we do» (дослівний переклад не можливий, тут використовується гра слів: в англійській мові «boring» має два значення - «нудний» і «буріння»).

Вперше він згадав про таку концепцію ще в січні 2016 року і сказав, що тунель - це класна штука і якщо побудувати тунелі в містах, то це значно знизить інтенсивність трафіку, причому будувати тунелі можна на кількох рівнях, за необхідності, можна зробити до 30 таких рівнів і повністю вирішити проблему заторів у густонаселених містах.

elon-mask-tuneli-2.jpg (177.44 Kb)

В своєму твіттері Ілон Маск заявив, що планує побудувати таку машину для риття тунелів і «відразу почне бурити», а ще дописав, що це не жарт, що він насправді зробить це. На підтвердження серйозності своїх намірів він змінив свій статус в Твіттері. Тепер, крім його основних видів діяльності (Tesla, SpaceX і OpenAI), там зазначаються і тунелі.

Бурильна машина (TBM), про будівництво якої говорить Маск, використовується для риття підземних проходів і здатна прокладати тунелі, практично, в будь-якій породі, починаючи від піску і закінчуючи гранітом. Така техніка вже давно використовується, наприклад, для прокладки трубопроводів, в гірничодобувній промисловості та в інших випадках. Але тут мова йде про риття під міськими районами, що тягне за собою цілий ряд специфічних проблем.

Паралельно з цим вже відомо, що британська компанія вже розробляє проект підземних тунелів для безпілотних електромобілів. Підземна транспортна система має суттєво прискорити пересування більшої кількості пасажирів в мегаполісах.

Тунелі дозволять щогодини перевозити до 40 тисяч пасажирів, в той час як пропускна здатність високошвидкісної залізниці, яка будується в Лондоні, складе 18 тисяч чоловік за той самий час.

tuneli-3.jpg (26.22 Kb)

Підземна мережа забезпечить зв'язок одразу між кількома районами і передмістям Лондону. Потрапити в неї можна буде через спеціальні заїзди. Швидкість електромобілів в тунелях сягатиме 65 км/год. На зразок метро, керуватиме трафіком центральна система контролю руху. Ймовірно, комунікація з автопілотами буде організована за допомогою технології v2i (vehicle-to-infrastructure). За допомогою мережі передавачів бортові комп'ютери безпілотних електромобілів отримуватимуть дані про маршрут, пробки, сигнали світлофорів і обмеження швидкості.

Зараз компанія шукає інвестора, зокрема серед таких гігантів, як Google чи Apple, для розробки програмного забезпечення. Британці вважають, що завдяки інвестиціям можна організувати роботу протягом п'яти років.

Відео
  • Популярне
Ми у соцмережах
  • Facebook
  • Twitter
Швидкий перехід
Характеристики електромобілів