Банкіри передрікають швидке зростання продажів електромобілів

elektromobil_000

Згідно з новою доповіддю банку Morgan Stanley продажі електромобілів і гібридів до 2025 року значно зростуть і становитимуть 10-15% світового ринку продажів нових автомобілів. Це втричі більше, ніж фінансисти прогнозували раніше.

Причиною такого раптового стрибка аналітики Morgan Stanley вважають є те, що кожна цивілізована країна вимагає від автовиробників буквально за пару років істотно зменшити викиди в повітря вуглекислого газу.

Аналітик банку Morgan Stanley Харальд Хендрікс (Harald Hendrikse), який є головним автором доповіді, каже, що ще багато чого перешкоджає масовому впровадженню електромобілів. «Ціни на батареї залишаються дуже високими, запас ходу занадто маленький, і батареї, як і раніше, є занадто важкими. Інфраструктура зарядних станцій у багатьох країнах не впорядкована», – пише він.

«Споживчий попит дуже обмежений у більшості випущених електромобілів, за винятком хіба що Tesla. Незважаючи на це, зараз складається така ситуація, коли найбільші виробники в світі вкладають значні кошти в ці технології і ставлять собі агресивні цілі», – продовжує він.

Однак, Харальд Хендрікс вважає, що лише зростання обмежень на двигуни внутрішнього згоряння є основним фактором, який змушує автомобільну промисловість переходити на електричну тягу, і розвивати технології виробництва батарей. Тому чим більше виробників зважуються на випуск власних електромобілів, тим впевненіше аналітики стверджують, що їх частка на ринку зросте до 10-15% до 2025 року.

Проте, що стосується самих автовиробників, то для них є не такі оптимістичні новини: на думку Morgan Stanley, автомобільна промисловість в найближчі роки стане менш прибутковою галуззю, ніж вона була до цього, пише Gas2.

Цього року відразу кілька великих автомобільних концернів заявили про початок випуску електромобілів: Volkswagen планує випустити за 10 років відразу 30 моделей електромобілів, у Hyundai кажуть про 14 моделей до 2020 року, Mercedes Benz розробить 10 моделей до 2025 року, Toyota і Mazda збираються розгорнути масове виробництво електротранспорту протягом найближчих трьох років.

Схожі записи