Tesla створила повноцінний автопілот

avtopilot-tesla

Tesla Motors кардинально оновить безпілотну систему своїх електромобілів, що дозволить новим версіям машин повністю обходитися без водія-людини.

«Ми раді повідомити, що відтепер всі автомобілі Tesla, вироблені на нашому заводі – включаючи Model 3 – будуть оснащуватися програмним забезпеченням, що забезпечує повністю автономний режим водіння на рівні безпеки, який перевищує людські здібності», – йдеться в прес-релізі Tesla.

Повноцінний автопілот працює за рахунок восьми камер, що забезпечують оглядовість на 360 градусів і видимість дорожньої ситуації на 250 метрів вперед. Доповнюють можливості безпілотного функціоналу дванадцять ультразвукових датчиків, які визначають властивості об’єктів з відстані, яка вдвічі перевищує попередній показник.

Фронтальний радар з поліпшеною обробкою надсилає додаткові дані про навколишню обстановку на резервованій довжині хвилі, що забезпечує електромобілям «Тесла» можливість «бачити» крізь сильний дощ, туман, пил і навіть крізь транспорт, що рухається попереду.

Для обробки великої кількості інформації автомобілі отримають новий бортовий комп’ютер з обчислювальною потужністю, яка в 40 разів перевищує можливості попереднього покоління. Для цього Tesla розробила спеціальну нейронну мережу, здатну ефективно і швидко зіставляти дані радіолокаційного обладнання та програмного забезпечення.

Проте, в Tesla уточнили, що можливість активації функції 100-процентного автопілотування поки відкладена. Спочатку компанія повинна «відкалібрувати систему», використовуючи досвід «мільйонів миль реального водіння». Це потрібно, щоб забезпечити значні покращення безпеки та зручності.

Раніше Tesla Motors оновила програмне забезпечення автопілота до версії 8.0. З цим апгрейдом електромобілі стали більше покладатися на роботу РЛС, а відеокамери стали другорядними.

У своєму Твіттері Ілон Маск повідомив, що старі моделі електромобілів буде дуже складно переоснастити під новий автопілот. «Дельта вартості буде вищою, ніж покупка нового автомобіля», – додав він.

Що цікаво, Ілон Маск каже, що під час пошуку місця для паркування, машина розпізнає знаки, які можуть її забороняти. Наприклад, при тестуванні автопілот Tesla пропустив місце паркування для інвалідів. Якщо ви хочете, щоб автомобіль під’їхав до вас, то для цього достатньо натиснути кнопку «Summon» на смартфоні і машина знайде вас, навіть якщо ви будете на іншому кінці країни.

Також він додав, що планує продемонструвати повністю автономний переїзд автомобіля Tesla через всі Сполучені Штати в наступному році, і нагадав про зарядку-робот у вигляді «змії», яка буде самостійно обслуговувати автопілот.

tesla-model_3-zaryadzhaetsya

Схожі записи