Що насправді «бачить» на дорозі автопілот Tesla (відео)

autopilot-tesla

Для того, щоб їхати, машина на автопілоті, як і людина-водій, повинна «бачити» навколишній світ. Але замість очей, автономні транспортні засоби використовують безліч датчиків, включаючи камери і радар, для виявлення об’єктів і перешкод. Компанія Tesla показала чергове відео з демонстрацією роботи автопілота своїх електромобілів.

З відео видно, що автопілот повністю контролює все рульове управління, газ і гальмування, в той час як людина за кермом сидить лише для того, щоб взяти на себе управління в тому випадку, якщо щось піде не так. Тим часом, камери автомобіля відстежують і класифікують різні об’єкти, розміщаючи їх у різнокольорові рамки. Об’єкти, такі як, наприклад, інші автомобілі, розміщуються в сині рамки, якщо вони виходять за межі шляху транспортного засобу, і в рамки зеленого кольору, якщо вони знаходяться на шляху електромобіля. Дорожні знаки позначені фіолетовим, а розмітка дороги виділяється в рожевий колір.

Цей ролик, на відміну від попередніх, є більш інформативним. Трансляція в режимі реального часу фронтальної камери системи Tesla Vision показує її здатність розпізнавати не тільки транспортні засоби, пішоходів, тротуари і вільний простір, але і багато інших об’єктів на дорозі:

Відео було знято в Пало-Альто біля штаб-квартири Тесла. У ньому використовується електричний кросовер Model X. Директор Tesla Autopilot Program Стерлінг Андерсон раніше очолював розробку Model X, тому, можливо, він віддає перевагу кросоверу, а не Model S.

Нагадаємо, безпілотний електромобіль «Тесла» має на борту 8 камер, що забезпечують оглядовість на 360 градусів і видимість дорожньої ситуації на 250 метрів вперед. Доповнюють можливості автономної системи дванадцять ультразвукових датчиків, які можуть визначати властивості об’єктів на відстані, яка вдвічі перевищує попередній показник. Для обробки великої кількості інформації електромобілі отримали нову інтелектуальну систему з обчислювальною потужністю, яка в 40 разів перевищує можливості попереднього покоління.

Важливо відзначити, що Tesla показує канали лише 3-х з 8 камер. Її система автопілота включає також радар, здатний сприймати далекі об’єкти крізь дощ, густий туман і пил.

Схожі записи