Острів Ман може стати домом для безпілотних автомобілів

pecture_12_google-self-driving-car-640x362

Не дивлячись на великий поступ у технологіях безпілотних автомобілів, існує багато перешкод для тестування таких машин в реальних умовах. Недосконалість законодавства гальмує проведення наукових досліджень. Деякі дослідники змушені були збудувати власні міста, в яких безпілотні автомобілі могли б їздити в умовах реальної дороги. Інші обмежили дослідження в допустимих законом рамках. Переважна більшість безпілотних автомобілів тестується в США.

Багато що може змінитись завдяки проектові Острова Мен, Британські острови. Острів Мен за розмірами можна порівняти з містом Чікаго, США, кількість його населення становить приблизно 90 тисяч осіб. Представники місцевої влади продовжують переговори з автомобільними компаніями, щоб прийняти усі необхідні зміни в законах і побудувати дослідницький хаб для безпілотних автомобілів.

Можновладці вбачають у такій співпраці багато позитивного: від вирішення проблем з транспортними розв’язками до створення іміджу інноваційного острову. Очікується, що проект буде вигідним і для острова, і для автомобільних компаній. В загальному острів не може собі дозволити побудову нової транспортної системи самостійно, проте інвестиції від автомобільних компаній можуть вирішити проблему. Натомість, компанії зможуть уникнути бюрократичних перешкод і матимуть ідеальне місце для тестування безпілотних автомобілів.

Проте експерти висловлюють сумніви чи витрачених зусиль буде достатньо, щоб змінити ставлення людей до безпілотних автомобілів. Адже існує різниця між тихим островом і метушливим мегаполісом. Напевно, щоб повірити в безпілотний автомобіль, люди повинні побачити все на власні очі, отже від великих галасливих міст не втечеш.

Іншим важливим аргументом є – як автомобіль поведе себе у ситуації, коли зіткнення не уникнути, а також, хто нестиме відповідальність за дії здійснені згідно прописаної програми?

Отже, питань є багато, дискусія є відкритою. Якщо острів Ман перетвориться на своєрідний майданчик для тестування, це буде значним поступом на шляху розробки повноцінних безпілотних автомобілів.

Схожі записи