GM та WiTricity спільно працюватимуть над технологією бездротової зарядки

bezdrotove-zariadzhennia

Подобається вам бездротове зарядження чи ні, але воно існує вже декілька років. І тоді як більшість користувачів все ще ставлять під сумнів переваги нової технології над традиційною, цей, як і будь-який сучасний винахід, зазнає постійних покращень протягом останніх кількох років.

Днями бостонська компанія WiTricity оголосила про партнерство з General Motors. Технологія бездротової підзарядки WiTricity базується на ефекті магнітного резонансу. Вона використовує електромагнітні хвилі в діапазоні, який є безпечним для здоров’я людини.

Відзначається, що WiTricity та GM мають намір тестувати прототипи, що забезпечують потужність 7,7 та 11 кВт. Система може застосовуватися для бездротової підзарядки акумуляторів як повністю електричних, так і гібридних транспортних засобів.

З технічної точки зору система бездротової зарядки включає приймач і передавач електроенергії. Перший монтується в автомобілі, а другий може встановлюватися, наприклад, в гаражі або у дворі в зоні парковки. Метою компанії є створення такої системи бездротової зарядки для електромобілів, коли передавач електроенергії може бути встановлений під шар бетону або іншого матеріалу, залежно чим покрита підлога гаража, а для передачі енергії достатньо буде припаркувати електромобіль просто таким чином, щоб приймач і передавач перебували один напроти одного.

witricity

За словами виконавчого директора компанії WiTricity Алекса Грюзена (Alex Gruzen) “GM хоче працювати з нами, щоб показати, наскільки добре бездротова зарядка може працювати, будучи інтегрованою в реальний автомобіль”.

GM погодився дозволити компанії WiTricity проводити випробування на гібридному автомобілі Chevrolet Volt. У WiTricity стверджують, що при безпровідній передачі енергії їхньої розробки коефіцієнт корисної дії може досягти більше 90%, що робить таку зарядку, принаймні, еквівалентною стандартним провідниковим автомобільним зарядним пристроям.

Щодо термінів, коли ця система бездротової зарядки стане доступною, то в обидвох компаніях думки відрізняються. Так, Алекс Грюзен вважає, що це має статися до кінця 2017 року, натомість в GM менш оптимістичної думки і наполягають на тому, що немає офіційної дати релізу для проекту.

Схожі записи