Всі новобудови в ЄС будуть обладнані зарядкою для електромобілів

zariadzhennia

Виробники автомобілів підтримують плани ЄС щодо збільшення зарядних пристроїв для електромобілів. В Європі планують обладнати зарядками кожний новий будинок, а також будинки, які потребують капітального ремонту. Проект цієї директиви ЄС, як очікується, набуде чинності до 2019 року. Вартість зарядної станції, за оцінкою Єврокомісії, може досягати 75 тис. Євро.

Крім того, до 2023-го року 10% місць для паркування в новобудовах ЄС повинні бути обладнані об’єктами для зарядки електромобілів. Ініціатива ЄС покликана закласти інфраструктуру для свого роду «буму» електричних автомобілів, особливо в Норвегії та Нідерландах. Обидві країни планують повністю заборонити транспортні засоби з дизельними двигунами до 2025 року. Також це буде сприяти комфорту водіння самих водіїв і відкриє двері в футуристичний світ, в якому автомобілі будуть постачати енергію в електричні мережі Європи в будь-який час дня і ночі. Це врівноважить збитки в несприятливі періоди для використання поновлюваних джерел енергії – коли не вистачає сонячного світла або вітру.

«Такого роду ринкові стимули є не тільки позитивними, але й обов’язковими, якщо ми хочемо побачити масову популярність електричних транспортних засобів в найближчому майбутньому», сказав Гійом Бертьє, директор з продажу та маркетингу для електромобілів Renault. – Питання про те, як ви зарядите свій автомобіль, коли ви живете в квартирі в місті дуже важливий».

Цікаво, що законодавчі ініціативи наштовхнулися на критику з боку представників ринку нерухомості.

“Брюссель форсує технологію не думаючи над тим, чи буде для неї в майбутньому ринок”, – заявив Кай Варнеке, президент організації Haus und Grund, що представляє інтереси домовласників і орендодавців.

Ініціативи ЄС покликані допомогти скоротити шкідливі викиди, проте, в короткостроковій перспективі вони можуть привести до збільшення викидів (зокрема діоксиду сірки) від автомобільного транспорту до 2050 року згідно з нещодавнім звітом Європейського агентства з навколишнього середовища.

Керівник проекту досліджень ЄАНС стверджує, що викиди SO2 збільшаться в п’ять разів до 2050 року, в порівнянні з ситуацією без будь-яких електричних транспортних засобів. Хоча це припущення базувалося на поточному енергетичному балансі, який включає і вугільні електростанції.

У доповіді ЄАНС також йдеться про те, що додатковий попит на електроенергію буде навантажувати виробничий потенціал, адже поширення електромобілів буде вимагати будівництва 50 нових електростанцій по всій Європі.

Мартін Адамс, глава підрозділу по боротьбі із забрудненням повітря ЄАНС сказав:

«Більшій кількості електричних транспортних засобів буде потрібна додаткова потужність для генерації. Джерело цієї додаткової енергії має першорядне значення. Цілком очевидно, що ми будемо використовувати чисті поновлювані джерела, але деякі принципові рішення необхідні для розробки більш сталої енергетичної системи по всій Європі».

Французький автовиробник Renault заявив, що він визнає, що проблеми з поставками електроенергії можуть з’явитися, оскільки частка ринку збільшується в геометричній прогресії.

«Ми могли б зробити величезні інвестиції в «зелену» енергетику, але я особисто вважаю, що майбутнє буде будуватися навколо локального накопичувача з другим акумулятором», – сказав Бертьє.

Схожі записи