Нідерланди з 2035 року планують продавати в країні лише електромобілі

amsterdam

Голландський уряд представив довгостроковий план розвитку енергетичної галузі, який передбачає, що з 2035 року в країні забороняються продажі нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Крім того, в Нідерландах – країні, яка вже більше 50 років є найбільшим виробником природного газу в ЄС – до 2050 року всі будинки будуть відключені від газової мережі. План, насправді, має широку підтримку в парламенті. Раніше, навіть, планувалося ввести такі обмеження на 10 років раніше.

Цікаво, що “енергетична програма”, яку 7 грудня 2016 року представив голландський міністр економіки Хенк Камп (Henk Kamp) отримала критичний відгук в парламенті від лівої та обох зелених партій. На їх думку, цей план не є достатньо амбітним.

Згідно з цим планом, Нідерланди – батьківщина Shell, однієї з найбільших нафтогазових компаній у світі – можуть бути однією з перших країн у світі, яка встановила конкретні терміни переходу на транспортні засоби з нульовим рівнем викидів, тобто на автомобілі з електричним приводом або з водневими паливними елементами.

Раніше більшість парламентаріїв вимагали заборону ДВЗ з 2025 року, проте Хенк Камп, міністр від правих сил VVD, які з лейбористською партією PvdA входять в урядову коаліцію, вважає, що це зарано.

Інші радикальні зміни зачеплять житловий сектор. Відповідно до плану новозбудовані будинки більше не будуть підключені до газової мережі, а вже існуючі будуть поступово відключатися. Так, до 2050 року жоден будинок в Нідерландах не буде більше використовувати газ взагалі. Всі вони будуть опалюватися частково за рахунок побічного тепла від промислових процесів, а також геотермальних джерел. Для цього передбачається будівництво нової інфраструктури, відповідальність за створення якої ляже на місцеві органи влади.

Для Нідерландів це будуть масштабні зміни. З початку 1960-х років країна була найбільшим виробником природного газу в ЄС і великим експортером газу. Країна має чи не найбільшу інфраструктуру розподілу газу в світі. На сьогодні, практично, всі будинки підключені до газової мережі, адже так передбачено законом. Голландський уряд тепер пропонує скасувати це регулювання. Очікується, що витрати на цю гігантську операцію складуть близько € 200 мільярдів протягом 20 років (2020-2040).

Нова голландська “енергетична програма” також передбачає щорічне скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу. Її автори вважають, що цільові показники з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії повинні бути вторинними по відношенню до цільових показників скорочення CO2. Нідерланди також за те, щоб посилити ETS (європейська система торгівлі квотами на емісію парникових газів) шляхом щорічного пониження планки допустимих викидів і скорочення надлишків квот в системі.

Енергетична програма обіцяє постійну підтримку розвитку відновлюваних джерел енергії та збільшення енергоефективності, проте не передбачає закриття існуючих вугільних електростанцій, як того вимагають дві зелені та ліва партії.

Націоналістична права партія (PVV) – єдина, яка негативно відреагувала на «зелені» амбіції уряду Нідерландів, називаючи цей план «просто безглуздим», і що його втілення буде занадто багато коштувати. Представники цієї партії за будівництво торієвих атомних електростанцій.

Схожі записи