Google виділив проект зі створення безпілотного автомобіля в окрему компанію Waymo

waymo-google-1

Під час невеликої прес-конференції, яка відбулася в місті Сан-Франциско, штат Каліфорнія, компанія Google оголосила, що проект зі створення безпілотного автомобіля виділять в нову компанію під назвою Waymo. Ця інформація стала продовженням новини про те, що Google відмовився (принаймні – тимчасово) від створення власного радикального безпілотного електромобіля, тобто автомобіля, в якому немає керма і педалей.

Waymo «буде компанією, яка самостійно розроблятиме системи автономного водіння, і її місією стане домогтися безпечного способу переміщення людей і вантажів»,- сказав генеральний директор проекту з розробки безпілотного автомобіля Google Джон Крафчик (John Krafcik) на цьому заході. Він також додав, що це останній день, коли він обіймає цю посаду.

«Тепер ми незалежна компанія холдингу Alphabet, – сказав Крафчик. – Ми остаточно завершили цей процес».

Джон Крафчик більшу частину презентації присвятив розповіді про історію проекту та його цілі. Він також зазначив, що Google запустив новий етап тестів своїх безпілотників в місті Остін штату Техас, і що автомобілі компанії на сьогодні наїздили мільярд миль (1,6 млрд км) в автономному режимі без водія за кермом.

Щодо гібридних мінівенів Chrysler Pacifica, які раніше роз’їжджали по Мантін-В’ю з датчиками Google на борту, то Джон Крафчик розповів, що перші версії зі 100-відсотковим автопілотом будуть представлені найближчим часом.

Проте все ж найбільшою новиною на сьогодні є створення окремої компанії, що було неминучим, сказав на презентації Джон Крафчик. Однак, проект Waymo, судячи з усього, повністю не виключає можливості створення власного самокерованого транспортного засобу. Принаймні, такий висновок можна зробити з відео, презентованого компанією, в якому показано такий прототип. Джону Крафчику натякнули на це, однак, не давши прямої відповіді, він відповів: «Наш бізнес не полягає в створенні кращого автомобіля. Наш бізнес – створення кращого водія».

Схожі записи