Фінляндія планує 250 000 електромобілів на своїх дорогах до 2030 року

elektromobil-

Уряд Фінляндії оголосив про своє прагнення різко збільшити кількість електромобілів на своїх дорогах. Це лише частина стратегії влади країни щодо скорочення шкідливих викидів в атмосферу до 2030 року.

Зараз в країні налічується лише близько 2 000 електричних транспортних засобів. І у цьому Фінляндія дуже відстає від свого північного сусіда – Норвегії, яка є світовим лідером по кількості електромобілів на душу населення, і загальна кількість яких скоро налічуватиме понад 100 000.

Фінляндія прагне до кількості 250 000 електромобілів на своїх дорогах до 2030 року, саме така їх кількість допоможе країні виконати поставлені цілі. Уряд Фінляндії планує скоротити рівень шкідливих викидів від транспорту на 39% в порівнянні з рівнем 2005 року. Зараз ці викиди сягають 11 млн тон парникових газів в рік, і це 40% від усіх викидів країни.

Поки що влада не впевнена в тому, які б заходи точно допомогли в досягненні цих цілей. Але як один з варіантів, що розглядається, є введення субсидій на купівлю електричного транспортного засобу. Розмір однієї субсидії – € 4000. Загальна сума інвестицій в програму переходу на електротранспорт складе € 100 млн. Уряд розуміє, що цієї суми буде не достатньо, щоб покрити весь запланований приріст кількості електромобілів, але 10% вона охопить, що для першого етапу мало би бути достатньо. Влада розраховує, що згодом електромобілі будуть дешевіти, і стануть доступними і без субсидій.

Фінляндія також планує підтримувати власну автомобільну промисловість у виробництві електромобілів.

У своєму прагненні до чистої енергетики Фінляндія, крім того, прийняла рішення про повну відмову від вугільних електростанцій до 2030 року, а також скоротить імпорт нафти вдвічі.

Раніше стало відомо, що Словаччина вводить субсидії на покупку електромобіля в розмірі 5000 євро, а гібридних машин – 3000 євро.

Схожі записи