Електровантажівки невідворотно захоплять індустрію перевезень

tesla-semi-walmost-aero-truck-e1492699815766

Електромобілі вже давно займають значну нішу в індустрії автомобільного ринку, але справжня «революція» в транспортній ланці лише стоїть на порозі. Автомобільний аналітик в Piper Jaffray Олександер Поттер стверджує, що зміни стануть куди більш разючими в найближчі десять-двадцять років, і стосуватимуться вони електровантажівок.

На думку багатього американських аналітиків скоро виробники вантажівок та автобусів зіткнуться із великою проблемою, якщо Tesla таки випустять у виробництво свою електровантажівку. Всім доведеться підлаштовуватись, інакше вони просто залишаться за бортом. І цьому є об’єктивні аргументи.

Відтак Олександер Поттер нещодавно написав, що сьогоднішні реалії змушують його перестати рекомендувати клієнтам низку вантажівок, а також він звернувся до Tesla за порадою, щодо рекомендацій вантажівок.

Також аналітик зазначив, що ніяким чином не намагається висміяти спроби Тесли створити якісну електровантажівку, більше того, на даний момент він не радить компаніям купувати нові вантажівки, за виключенням Wabco та Tesla.

Лише невелика кількість автовиробників серйозно поставились до заяв Tesla, але більшість все ж віднеслись до такого задуму із критикою, не знайшовши вирішення проблеми продуктивності електробатарей у відношенні таких масивних авто, заявляючи, що постраждає або ємність перевезень, або дальність ходу. Tesla ж планують спростувати їхні «побоювання» своєю електровантажівкою Tesla Semi котра, за словами Елона Маска, перевозитиме значні вантажі на величезні відстані. Більше того, в наявності у Тесла вже є кілька прототипів електричної вантажівки. Її планують протестувати у Каліфорнії та Неваді. Є велика вірогідність, що концепт представлять наступного місяця на одному із заходів Tesla.

У випадку успіху це може різко знизити ціни на використання перевезень вантажівками у США за рахунок економії експлуатації та дизелю. Навіть якщо вартість електровантажівки завчасно буде вищою, ніж звичайної вантажівки, за рахунок об’ємних батарей, зрозуміло, що вона швидко себе окупить. Ця економія буде зрозуміла будь якій компанії за рахунок того, що вона використовуватиме не один електромобіль, а, в комерційних цілях, низку вантажівок, тож прибуток дуже швидко стане більш вигідним.

Про конкурента Tesla Semi читайте тут.

Поттер також надіслав попередження автовиробникам:

«Не дивлячись на те, що Каліфорнія рано визнала користь електромобілів, найбільшу зацікавленість в електровантажівках проявили «червоні штати». І в червоних і в блакитних штатах росте популярність електричних автобусів. Я не бачу причин, котрі призвели б до зменшення цієї тенденції. Насправді, всі ми чекаємо, що вона не лише пропорційно ростиме, а ще й значно пришвидшиться.»

Червоні штати – республіканські, блакитні – ліберальні.

Нещодавно Лос-Анжелес замовив 60 електроавтобусів BYD, а компанія Proterra разом із BYD та іншими більш дрібними структурами вклалаи 55 мільйонів доларів у розвиток виробництва та доставки міського електротранспорту. Зараз вони крадуть значну частку ринку в містах США, дуже помітно замінюючи більшість громадського транспорту із дизельного на електричний. Закономірно очікувати більш радикальних змін, коли (якщо) виявиться, що Tesla Semi може якісно та вигідно замінити дизельні вантажівки. Навіть не задумуючись про користь для навколишнього середовища, виключно із комерційних, фінансових міркувань компанії, на відміну від приватних власників, оберуть те, що принесе більше прибутку. А це – електровантажівки.

Схожі записи