Цього року Shell почне встановлювати зарядки для електромобілів на своїх АЗС

shell

Великі нафтові компанії починають визнавати той факт, що в світі відбувається перехід на екологічні види транспорту. Особливо це стало помітно через минулорічне різке зростання продажів електромобілів. Реакцією-відповіддю їх на це стало те, що вони почали встановлювати зарядні пристрої для електричних транспортних засобів на своїх заправних станціях. Так, днями голландсько-британська компанія Shell теж анонсувала відкриття електрозаправок на своїх станціях. В цьому ж напрямку працює і французька нафтова група Total – зараз вона вивчає можливості установки зарядних точок.

Через поширення екологічного транспорту в світі бізнес-аналітики пророкують нафтовій галузі швидкий занепад, однак у Shell вважають, що повний перехід на такий вид транспорту може зайняти десятки років. У зростанні кількості електромобілів на дорогах компанія, навіть, вбачає для себе комерційну вигоду, адже у водіїв виникає потреба у більшій кількості зарядок.

charging

Не відома точна кількість запланованих зарядних портів, але повідомляється, що компанія Shell встановить їх на своїх станціях в ряді країн. Розгортання їх розпочнеться з Великобританії та Нідерландів і заплановане вже на кінець 2017 року. Які саме зарядні пристрої планується встановлювати теж не відомо, однак, зі слів бізнес-директора компанії Shell Джона Ебботта (John Abbott), більшість електричних машин зможуть зарядитися до 80% протягом 30 хвилин. Це означає, що мова йде про DC швидкісні зарядні пристрої 3-го рівня. Оскільки підзарядка триватиме півгодини і більше, то водії, заряджаючи свої електромобілі, зможуть перекусити в фірмових кафе Shell на автозаправках.

Компанія також планує побудувати мережу з 400 водневих заправок в Німеччині і розвиває виробництво етанолу з цукрової тростини в Бразилії, щоб зберігати позиції під час перехідного періоду на світовому ринку енергоресурсів.

Нагадаємо, в одній з наших статей ми вже наводили декілька ознак неминучої «електромобілізації». За деякими прогнозами до 2020 року у Великобританії кількість електрозаправок зрівняється з числом традиційних АЗС. А Міжнародне енергетичне агентство в останньому звіті спрогнозувало зростання ринку електромобілів до понад 30 млн до 2025-го і до 150 млн до 2040 року.

Схожі записи