В Україні розмитнили Tesla Model X без ПДВ

Ввезення електромобілів з-за кордону – особливо актуальна тема для українських споживачів, після прийняття закону про скасування податку на додану вартість та акцизного збору.

rozmitnili_tesla

Згідно з документом, з 1 січня тимчасово, до 31 грудня 2018 року, транспортні засоби, які оснащено виключно електричними двигунами, можна ввозити в Україну без сплати податку на додану вартість (ПДВ) та акцизу. Також не забуваємо, що ставка ввізного мита, на транспортні засоби, оснащені виключно електричними двигунами (одним або декількома) становить 0% від митної вартості.

Нещодавно, за новими правилами розмитнення, в Україну був завезений перший електромобіль преміум-класу. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив співзасновник Тесла Клуб Україна Назар Шимон-Давида.

“Сьогодні був дуже насичений день і на закінчення встигли розмитнити в Києві для власника першу в Україні Tesla Model X без ПДВ! Все працює, податок є, але 0%:) Через декілька днів буде наступна і потім ще)) Якщо комусь треба то кажіть, привеземо.”

tesla_rozmitnili_2

За словами Шимона-Давида, вартість найпопулярнішого у нас в країні електромобіля – Nissan Leaf – знизиться на 1000-1500 євро. На дорожчі електрокари, ціна яких 30 тисяч євро, зниження ціни може досягати до п’яти тисяч євро, у випадку з Tesla – до 20 тисяч євро.

Хочемо наголосити, що прийнятий парламентом закон передбачає дію пільг при імпорті електрокарів в Україну лише протягом року – з 1 січня 2018 року до 31 грудня 2018 року.

Як відомо, спочатку депутати проголосували за те, щоб без акцизу та ПДВ українці могли купувати автомобілі, обладнані електродвигунами до 2023 року, однак в останні хвилини було запропоновано скоротити цей термін до одного року.

Проте, в кабміні заспокоюють автомобілістів: на початку 2018 року має з’явитися комплексний законопроект, в якому всі пільги буде продовжено. Сподіваємось, що вказані законодавчі зміни дадуть значний поштовх розвиткові ринку електромобілів в Україні і пересічний автолюбитель зможе імпортувати електрокар за адекватною ціною.

Схожі записи