Toyota стверджує про «прорив» в технології батарей

2017-toyota

Компанія Toyota оголосила, що йдеться про “прорив” в області наукових досліджень і розробок батарей, який “приведе до більш тривалого терміну їх служби і збільшить запас ходу транспортних засобів на літій-іонних батареях“, повідомляється в прес-релізі, розісланому японським автовиробником.

Компанія стверджує, що це дозволить “до 15 відсотків збільшити запас ходу” електричних транспортних засобів на літій-іонних акумуляторних батареях.

З огляду на те, що літій-іонні батареї покращуються поступово на 5-8 відсотків щороку вже протягом приблизно 2-х останніх десятиліть, то це оголошення не стало сенсацією.

Цей “прорив” полягає в способі наукового спостереження за електролітами в літій-іонній акумуляторній батареї в станах, коли вона заряджена і розряджена. У компанії вважають, що використовуючи цей новий спосіб дослідження елементів батареї, вони зможуть поліпшити її властивості:

Використовуючи цей метод, можна спостерігати в режимі реального часу, девіацію літій-іонів, що є однією з причин погіршення продуктивності літій-іонних батарей. Toyota вважає, що це могла би взяти собі на озброєння компанія R&D, метою якої є підвищення ефективності і довговічності батарей, що призведе до більш тривалого терміну їх служби, а також збільшить дальність ходу гібридних транспортних засобів (PHVs) і електричних транспортних засобів (EVS).

Компанія оприлюднила кілька рисунків в своєму прес-релізі:

toyota-doslidzhennia-1
toyota-doslidzhennia-2
toyota-doslidzhennia-3
toyota-doslidzhennia-4

Хісао Ямашіге (Hisao Yamashige), дослідник технології батарей в Toyota, повідомив пресі під час брифінгу для ЗМІ в Токіо (через Reuters):

Літій-іонні акумуляторні батареї – це ключова технологія для електрифікації автомобілів, і тому виникає необхідність рухатися якомога більше вперед у цьому напрямку, удосконалюючи і підвищуючи їх продуктивність.

Нещодавно Toyota оголосила про створення відділу, який буде займатися розвитком електромобілів. На жаль, також було підтверджено, що поки що, до нього увійшло всього четверо інженерів.

Перед ними поставили завдання створити електромобілі з великим запасом ходу, які мають вийти на ринок до 2020 року. Отже, все вказує на те, що компанія Toyota все ж відходить від автомобілів на водневих паливних елементах, які не мають великих перспектив, на користь електричних транспортних засобів на акумуляторних батареях.

Схожі записи