Прийнято єдиний європейський стандарт бездротових зарядних станцій для електромобілів

bezdrotove-zariadzhennia

Для прийняття і поширення будь-якої нової технології вирішальне значення мають єдині технічні стандарти. Маючи стандартний дизайн означає, що ми не повинні навіть задумуватися над тим, як підключити до мережі той чи інший прилад. Те ж стосується і бездротової зарядки для електромобілів, яка до цих пір не отримала широкого поширення, в тому числі і через відсутність узгоджених технічних стандартів. Однак відтепер дещо зміниться.

В січні на конференції автовиробників і постачальників, яка пройшла в штаб-квартирі Audi в Інгольштадті (Німеччина), було оголошено, що для обладнання для бездротової зарядки всі зацікавлені сторони погодилися на новий стандарт J2954, запропонований Співтовариством Автомобільних Інженерів (SAE International). Узгодження відкриває шлях для розвитку технології, яка в майбутньому дозволить мати високий ступінь взаємодії між брендами в різних країнах. Стандарт також повинен зробити бездротові зарядки дешевшими і більш привабливими для широкого кола водіїв.

Бездротові зарядні станції дозволять водіям просто паркувати свої електромобілі в певних місцях і не турбуватися про їх стан заряду. Машини будуть заряджатися автоматично без використання будь-яких кабелів. Також в найближчому майбутньому безпілотні автомобілі зможуть самостійно заряджатися, користуючись доступними бездротовими громадськими зарядками, що зробить їх абсолютно автономними у всіх відношеннях.

На початках стандарт J2954 буде застосовуватися тільки до систем потужністю від 3,7 до 7,7 кВт, які відповідають сучасним зарядним станціям 1 і 2-го рівня, проте пізніше будуть можливі системи потужністю 22 кВт і більше.

Зручність бездротової зарядки може виявитися важливим фактором, який стимулюватиме більшість водіїв купувати електромобілі. На сьогодні вже багато автовиробників працюють над удосконаленням цієї технології, зокрема, Nissan, Audi, Toyota і General Motors.

Схожі записи