Держенергоефективності запрошує TESLA і SolarCity робити бізнес в Україні

tesla-solarcity-1

У Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України вважають, що найбільшим світовим виробникам сонячних батарей, таким як TESLA і SolarCity, було б вигідно будувати свої виробництва в Україні. Про це говорилося на семінарі «Нові можливості для розвитку відновлюваної енергетики», який відбувся 15 грудня у Верховній Раді за ініціативою Міжнародної організації з використання поновлюваних джерел енергії в країнах, що розвиваються, (REN21) і Європейської економічної комісії ООН.

Йдеться, що в Україні для цього є всі необхідні умови і передумови, які дозволили б виробникам наситити внутрішній ринок, а також налагодити вигідний експорт.

В Україні збільшується кількість домогосподарств, які ставлять сонячні панелі. Але, тим не менш, у нас цей ринок все ще на початковому етапі розвитку. І оскільки у нас індивідуальних домогосподарств близько 6,5 млн, великі компанії, що працюють на міжнародних ринках сонячних панелей і акумуляторів, такі як TESLA, SolarCity і інші, вони могли б в Україні побудувати завод з виробництва сонячних батарей. Адже у нас є дуже хороший внутрішній ринок для цієї продукції. Тому ми могли б тут виробляти сонячні панелі, продавати їх тут і, навіть, експортувати,-

сказав глава Держенергоефективності Сергій Савчук.

Виробляти сонячні панелі в Україні, на думку українського чиновника, буде набагато дешевше цим іноземним компаніям, ніж робити це в Польщі або Китаї, оскільки тут для цього є великий і перспективний внутрішній ринок, а також низький курс гривні по відношенню до долара.

Крім того, до 2020 року згідно з національним планом по енергоефективності, Україна повинна інвестувати в розвиток поновлюваних джерел енергії близько € 16 млрд.

Схожі записи