5 найбільших автовиробників об’єднаються заради спільної мети

charging-station_1

BMW з BMW Group, Mercedes з Daimler AG, Ford Motor Company, Audi і Porsche з Volkswagen Group оголосили про створення спільного підприємства задля будівництва розгалуженої мережі високошвидкісних зарядних станцій для електромобілів в Європі. Метою є швидке нарощення великої кількості електрозаправок, щоб полегшити поїздки електромобілем на великі відстані. Кожен автовиробник випустив заяву про створення такого спільного підприємства.

«Ця мережа високошвидкісних зарядних станцій стане ще одним сильним аргументом для автомобілістів, щоб рухатися в напрямку електричної мобільності», – впевнений Харальд Крюгер (Harald Krüger), голова ради директорів BMW AG. Отже, очікується, що такий крок повинен надати стимулу для розвитку масового ринку електричних транспортних засобів.

Будівництво мережі планують розпочати в 2017 році, і першим етапом стане запуск 400 пунктів по всій Європі. А згодом, до 2020 року споживачі отримають доступ до тисяч потужних пунктів зарядки. «Прорив електричної мобільності вимагає двох речей: доступних електромобілів і розвиненої зарядної інфраструктури», – переконаний доктор Дітер Цетше (Dieter Zetsche), голова ради директорів Daimler AG і глава Mercedes-Benz Cars.

Зарядні станції розмістять уздовж основних автомобільних доріг і магістралей головним чином для того, щоб уможливити далекі поїздки, які сьогодні ще не доступні для більшості водіїв електромобілів. Кінцевою метою є створити умови для зарядки електромобілів, які по зручності і часу не відрізнялися б від традиційних бензинових АЗС. «Компанія Ford прагне розвитку транспортних засобів і технологій, які роблять життя людей кращим. Нова мережа зарядних станцій допоможе зробити процес використання електромобілів легшим і більш практичним для клієнтів по всій Європі, – коментує Марк Філдс (Mark Fields), президент і виконавчий директор Ford Motor Company.

css-high-powered-dc-charging-network-europe

Мережа буде оснащена уніфікованими зарядками CCS (Combined Charging System), які підходять для підключення більшості існуючих електромобілів і перспективних моделей. Це є безпрецедентний випадок співпраці між автовиробниками, який дасть можливість використовувати зарядні станції незалежно від бренду електромобіля. І це наочно демонструє, що зараз конкуренти об’єднують всі свої сили для «надання розгону» електричній мобільності. «Доступні швидкі зарядки є ключовим чинником для водіїв обирати електромобілі», – говорить Руперт Штадлер (Rupert Stadler), голова ради директорів AUDI AG.

Мережа високошвидкісних зарядних станцій буде укомплектована пристроями потужністю до 350 кВт, що забезпечать набагато більшу швидкість передачі енергії, ніж найпотужніші зарядні пристрої, які вже використовуються сьогодні, наприклад, теперішня потужність Supercharger Тесла – 145 кВт. «Існують два важливих для нас аспекти: ультрашвидкі зарядки і розміщення їх у правильному місці. Разом ці два чинники дадуть можливість подорожувати на електромобілях так само, як на машинах зі звичайними ДВЗ. Для нас, як для автовиробника, важливо не тільки розробити хороші електромобілі, а й створити необхідну інфраструктуру для їх використання, – коментує Олівер Блюм (Oliver Blume), голова правління Porsche AG.

Запланована інфраструктура розширює існуючий технічний стандарт для зарядки транспорту від постійного і змінного струму до наступного рівня потужності в 350 кВт.

Схожі записи