Норвегія досягла рекордних 100 тис електромобілів на своїх дорогах

norway

Норвегія стала світовим лідером з електрифікації своїх транспортних засобів, досягнувши рекордної позначки в 100 тис. електромобілів на своїх дорогах. На такі результати можуть претендувати ще декілька країн, але за чисельністю населення вони значно перевищують Норвегію, в якій проживає всього лише приблизно 5,2 млн осіб. Важливо зазначити, що йдеться саме про повністю електричні транспортні засоби з нульовим рівнем викидів в атмосферу – гібриди і підключені гібриди не бралися до уваги. Найпопулярнішими моделями електромобілів на сьогодні в цій країні є Volkswagen e-Golf, Nissan Leaf, Tesla Model S і BMW i3.

Незважаючи на цю досить вражаючу цифру, на даний момент це всього лише 3% від загальної кількості автомобілів в країні. Проте уряд Норвегії ставить перед собою завдання в дуже стислі терміни максимально електрифікувати транспортні засоби країни.

Так, до 2020 року планується збільшити кількість електромобілів до 400 тисяч, а починаючи з 2025 року в Норвегії продаватимуться лише нові авто з нульовим рівнем викидів в атмосферу. Станом на вересень 2016 року 28,8% продажів нових автомобілів в країні припадали на гібридні автомобілі, а 19% – на повністю електричні. Цей відсоток є значно більшим, ніж в будь-якій іншій країні, проте це ще далеко не 100%.

Варто сказати, що цілий ряд стимулів, які запропонувала Норвегія власникам електромобілів, допомогли в адаптації цих транспортних засобів. Одним з них було звільнення від сплати 25% ПДВ. Цю і ще деякі пільги планували поступово скасовувати при досягненні стотисячної позначки. Однак побачивши, що це працює, то, принаймні, цю податкову преференцію для покупців «зелених» автомобілів точно залишать в силі до 2020 року.

Христина Бу (Christina Bu), генеральний секретар Норвезької асоціації електротранспорту вважає, що в силі повинні залишитися абсолютно всі пільги – для того, щоб зберегти позитивну тенденцію щодо збільшення числа електромобілів і досягти мети уряду:

Норвезькі політики повинні об’єднатися і продовжувати застосовувати перевірений рецепт успіху. Це означає надавати суттєві пільги покупцям автомобілів з нульовим рівнем викидів.

Норвегія надихає інші країни здійснити аналогічні заходи, і ми показуємо міжнародній автомобільній промисловості як створити споживчий попит на електромобілі. Ми отримуємо все більше доказів на підтримку наших дій.

За даними Норвезької асоціації електротранспорту 100 тисяч електромобілів скорочують загальну кількість шкідливих викидів CO2 в атмосферу приблизно на 200 тисяч тон щорічно.

Програма державних субсидій для власників електричних авто також діє в багатьох інших європейських країнах. Наприклад, в Німеччині при купівлі електромобіля громадяни цієї країни отримують знижку 4 тис євро і звільняються від транспортного податку на 10 років. Жителям Словаччини будуть виплачувати на придбання легкового електромобіля 5 тис євро.

Схожі записи